Rajd Katalonii: Dublet Loeba i Eleny staje się faktem

Rajd Katalonii: Dublet Loeba i Eleny staje się faktem

197 interakcji

Podaj dalej

Sebastien Loeb i Daniel Elena wygrywają kolejny odcinek specjalny Raju Katalonii. Legendarny francuski duet powiększył tym samym swoje prowadzenie. Na ten moment przed przerwą na serwis wynosi ono 7,1 s nad Jarim-Mattim Latvalą.

Początek OS16 Santa Marina 1 to ciasna, wąska, kręta droga ze zniszczonym poboczem. Craig Breen mówił nawet, że przypominało mu to asfalty w jego rodzimej Irlandii. Druga część to z kolei szeroka trasa typowa charakterystyką dla Rajdu Katalonii. Po jednej stronie skały, po drugiej barierka i jeden konkretny tor jazdy. Santa Marina to cała ta impreza w pigułce.

Po pięknym zwycięstwie na Riudecanyes, Loeb okazał się najlepszym również na oesie Santa Marina. Tym razem dziewięciokrotny mistrz świata pokonał rywali z mniejszą przewagą, jednak od razu musimy dodać – Francuz nigdy wcześniej nie jechał tego oesu, zaś wszyscy jego rywale znają go z poprzedniego roku. Drugie miejsce zajął Ott Tanak, który był 2,7 s za Loebem, trzeci z kolei był Thierry Neuville, który do Francuza stracił 3,4 s.

Przed dwoma ostatnimi próbami rajdu prowadzenie Loeba nad Latvalą zwiększyło się do 7,1 s. Trzeci jest Ogier ze stratą 10,8 s, zaś zaledwie 3,8 s za Francuzem jest już Neuville. Różnice w pierwszej szóstce w dalszym ciągu są bardzo małe i wszystko jest możliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News