Rajd Hiszpanii: Wikingowie wciąż na czele

Rajd Hiszpanii: Wikingowie wciąż na czele

Podaj dalej

Zawodnicy w ekspresowym tempie pokonali kolejne dwa odcinki specjalne i są już na ostatniej próbie dnia. Co działo się na Caseres i Bot? Po oesowym zwycięstwie zapisali na swoje konto Jari-Matti Latvala oraz Kris Meeke.

Tuż po godzinie 15:00 zawodnicy pojawili się na trasach po raz kolejny. Na drugim przejeździe próby Caseres najlepszym okazał się Jari-Matti Latvala. Zaledwie 0,3 s. wolniej test przejechał Dani Sodro, a Esapekka Lappi stracił 0,9 s. Na pozycję lidera rajdu awansował Mads Ostberg w prywatnej Fieście WRC ’17. Co ciekawe, czołowa dwunastka zmieściła się w różnicy 6,5 s. To pokazuje jak wyrównany poziom możemy oglądać podczas zmagań w 11. rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Na kolejnym przejeździe najkrótszego oesu dnia wielką klasę pokazał Kris Meeke. Brytyjczyk wspominał, że dał z siebie absolutnie wszystko. Na jednej z sekcji jego C3 WRC się obrócił i Meeke musiał cofać… mimo to udało mu się wygrać. 0,8 s. za nim ukończył Andreas Mikkelsen, który odzyskał prowadzenie w Rajdzie Hiszpanii. Przed najdłuższym oesem dnia różnica między nim a Madsem Ostbergiem to 0,7 s.

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News