Rajd Hiszpanii: Solidny początek Pieniążka

Również zawodnicy klasy WRC 2 mają już za sobą pierwszą piątkową pętlę Rajdu Hiszpanii. Tam po 3 oesowych zwycięstwach na pierwszym miejscu znajduje się Teemu Suninen. Bardzo dobrą 5. pozycję okupuje jedyna polska załoga w tym rajdzie – Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur.

Wszystko rozpoczęło się o poranku od odcinka specjalnego Caseres. Kapitalne tempo zaprezentował tam Teemu Suninen. O potencjale Fina mogliśmy przekonać się już podczas Rajdu Finlandii, gdzie do samego końca walczył o podium w klasie WRC. Tutaj pokonał swoich rywali z ogromną przewagą – drugi Jan Kopecky stracił 12,5 s., trzeci Hiroki Arai już 15,3 s. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur ukończyli próbę na 7. pozycji ze stratą na poziomie 29,2 s.

Również na drugim odcinku specjalnym – Bot – Teemu Suninen był bezkonkurencyjny. Jako, że próba była zdecydowanie krótsza, przewaga była stosunkowo mniejsza. Kopecky stracił tym razem 4,7 s., zaś Arai 7,5 s. Polska para tym razem przegrała o prawie 15 sekund i uplasowała się na 11. pozycji. Pierwsza pętla zakończyła się niemal 40-kilometrowym osem Terra Alta. Tam Suninen skompletował swoistego hat-tricka, pokonując o ponad 25 sekund drugiego Tempestiniego i o prawie 38 sekund trzeciego Guerrę. 4. wynik to Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur, którzy dzięki spokojnej i poprawnej jeździe awansowali na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przed popołudniową pętlą przewaga Teemu Suninena nad drugim Simone Tempestinim wynosi 55,8 s. Trzeci Benito Guerra Jr. traci już 1:16,8 s. Pierwszą piątkę uzupełniają Jan Kopecky oraz Łukasz Pieniążek.