Rajd Hiszpanii: Problemy Neuville’a!

Rajd Hiszpanii: Problemy Neuville’a!

Podaj dalej

Odcinek specjalny numer 9 okazał się niezwykle pechowy dla Thierry’ego Neuville’a. Na dobrą sprawę pech spotkał go już przed startem, gdzie na dojazdówce wypadł z drogi i uszkodził samochód. Następnie Belg spóźnił się 3 minuty na start i dostał karę. Czy to koniec jego marzeń o podium w Hiszpanii?

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Na dojazdówce przed 9 odcinkiem specjalnym Thierry Neuville miał problemy z hydrauliką, w konsekwencji czego wypadł z drogi. Uszkodzonym samochodem spóźnił się o 3 minuty na start, co poskutkowało karą 30 sekund. Najlepszym czasem na SS9 Savalla 1 popisał się Juho Hanninen, który czaruje nas dzisiaj swoją dyspozycją. Na odcinkowym podium uplasowali się jeszcze Esapekka Lappi oraz Ott Tanak.

Na zakończenie pierwszej sobotniej pętli liderem Rajdu Hiszpanii jest Kris Meeke. Jego przewaga nad drugim Ottem Tanakiem to w tym momencie 13,5 s. Podium uzupełnia zespołowy kolega Estończyka – Sebastien Ogier. W pierwszej piątce znajdują się jeszcze przedstawiciele Hyundaia – Dani Sordo oraz Andreas Mikkelsen, Thierry Neuville spadł na 8. miejsce!

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News