Rajd Hiszpanii: Ogier znów dyktuje tempo

Rajd Hiszpanii: Ogier znów dyktuje tempo

Podaj dalej

Tuż po El Montmell 2 załogi przeniosły się na próbę El Pont d’Armentera 2. W dalszym ciągu walka toczy się na dziesiętne części sekundy. Najlepszym czasem popisał się tym razem Sebastien Ogier, który przywiózł za sobą kolejno Thierry’ego Neuville’a i Krisa Meeka.

Test El Pont d’Armentera to coś zupełnie nowego w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Co prawda zawodnicy jeździli już po tej drodze rok temu podczas odcinka Querol, jednak teraz jedziemy w przeciwnym kierunku. Trasa w większości wzbija się pod górę na gładkim, szybkim asfalcie. Wszystko zmienia się w połowie oesu w miejscowości Esblada. Od tego momentu droga staje się wąska i bardzo kręta. Meta usytuowana jest w miasteczku Pontils. Z faktu całkowicie nowych odcinków specjalnych zadowolony jest Sebastien Ogier. Według Francuza w ostatnich latach rajdy zaczęły przypominać wyścigi, większość zawodników znała na pamięć wszystkie próby. Jak twierdzi czterokrotny mistrz świata – im więcej nowych prób tym lepiej.

Dobrego tempa wyraźnie nabiera Thierry Neuville. Belg wygrał poprzedni odcinek specjalny, a tutaj wykręcił kolejny bardzo dobry czas. Nie pozwoliło to tym razem na oesowe zwycięstwo, gdyż doskonałą dyspozycję zaprezentował Sebastien Ogier. Francuz pokonał kierowcę Hyundaia i20 WRC o 0,6 s. W stracie mniejszej niż 2 sekundy znaleźli się jeszcze Kris Meeke, Ott Tanak, Dani Sordo oraz Juho Hanninen. To pokazuje jak wyrównany poziom prezentuje czołówka mistrzostw świata.

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News