Rajd Hiszpanii: Norweska dominacja na gigancie

Rajd Hiszpanii: Norweska dominacja na gigancie

Podaj dalej

Na zakończenie pierwszej piątkowej pętli Rajdu Hiszpanii zawodnicy zmierzyli się z legendarną próbą Terra Alta. Kiedy przez długi czas wydawało się, że nikt nie zbliży się do wyniku Sebastiena Ogiera, na mecie pojawili się Norwegowie.

Terra Alta to zdecydowanie najdłuższy oes Rajdu Hiszpanii. Jego długość to prawie 40 km! Kapitalnym czasem na tym gigancie popisał się Sebastien Ogier. Na korzyść Francuza zadziałała tutaj dosyć długa sekcja asfaltowa i odpowiedni dobór opon. W końcu kto, jak nie czterokrotny mistrz świata miał tutaj zaprezentować doskonałą taktykę? Kolejni zawodnicy zjawiali się na mecie z wielkimi stratami, Thierry Neuville był z tyłu o 14,6 s., Ott Tanak 8,9 s., Jari-Matti Latvala 9,8 s. itd. Zapowiadało się na to, że próba zakończy się bezapelacyjnym zwycięstwem Ogiera. Wtedy na mecie pojawili się Norwegowie.

Odcinek padł ostatecznie łupem Andreasa Mikkelsena, który wyprzedził o 2,7 s. swojego rodaka w Fordzie Fiesta Madsa Ostberga. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda w klasyfikacji generalnej rajdu. Mikkelsen ma w tym momencie przewagę w wysokości 0,6 s. nad drugim Ostbergiem i 4,6 s. nad trzecim Ogierem.

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News