Rajd Hiszpanii: Na chwałę królowej

Rajd Hiszpanii: Na chwałę królowej

Podaj dalej

Marsz po zwycięstwo Krisa Meeka trwa w najlepsze. Brytyjczyk znów popisał się najlepszym czasem i znów zwiększył swoją przewagę nad Sebastienem Ogierem. Do końca rywalizacji pozostały zaledwie 4 odcinki specjalne!

Kolejną próbą o poranku był magicznie brzmiący OS15 Riudecanyes. Na zawodników czekało tutaj znacznie więcej ścigania, niż na pierwszym oesie dnia, bo aż 16,35 km. Typowa hiszpańska droga, z jednej strony skały, z drugiej barierki, kilka sekcji w dół wymagających nie lada skupienia – to krótka charakterystyka testu, który zakończył dzień dla Esapekki Lappiego. Fin z Toyoty uderzył w jedną z barier a uszkodzenia nie pozwoliły mu na kontynuowanie jazdy.

Niestety, Esapekka Lappi nie był jedynym zawodnikiem, który miał tutaj problemy. Andreas Mikkelsen podróżował przez oes z maską w górze oraz bez interkomu, przez co tracił mnóstwo czasu. Absolutnie bezkonkurencyjny był po raz kolejny Kris Meeke. Podczas kiedy reszta zawodników tnie się na sekundy, Brytyjczyk popełnia kilka błędów i… pokonuje Sebastiena Ogiera o 3,8 s.

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News