Rajd Hiszpanii: Mistrzowska sztuka Ogiera

Rajd Hiszpanii: Mistrzowska sztuka Ogiera

Podaj dalej

Na zakończenie pierwszego dnia Rajdu Hiszpanii zawodnicy zmierzyli się na legendarnej próbie Terra Alta. Po prawie 40 kilometrach zmagań najlepszym był czterokrotny mistrz świata Sebastien Ogier.

Już po pierwszych międzyczasach było widać, że Sebastien Ogier idzie na odcinku Terra Alta znacznie szybciej od całej reszty. Francuz kolejny raz zdecydowanie nadrobił na ponad 7-kilometrowym łączniku asfaltowym. Lider M-Sport doskonale potrafił zadbać o opony i wykrzesać z nich coś szczególnego, kiedy trzeba było. Ogier dojechał szybciej o 0,8 s. od drugiego Krisa Meeka i o 3,0 s. od trzeciego Thierry’ego Neuville’a.

Na dalszych pozycjach do mety dojechali Ott Tanak, Dani Sordo oraz lider na zakończenie pierwszego dnia Rajdu Hiszpanii – Andreas Mikkelsen. Po szutrowej części 11. rundy Rajdowych Mistrzostw Świata jego przewaga nad drugim Ogierem wynosi 1,4 s. Na podium znajduje się jeszcze Kris Meeke. Pech spotkał Jariego-Matti Latvalę. Na mecie 5 odcinka specjalnego zauważalny był wyciek oleju w jego Yarisie WRC. Zespół nie podał jeszcze oficjalnej przyczyny wycofania. Wszystko idzie na razie jak po grudzie dla Thierry’ego Neuville’a. Belg jest najsłabszym ogniwem zespołu Hyundaia i zajmuje obecnie dopiero 7. miejsce.

Teraz ciężkie zadanie czeka wszystkich mechaników – z ustawień szutrowych wszystkie samochody muszą zostać przekształcone w asfaltowe bestie. Wszystko to w czasie zaledwie 1 godziny i 15 minut.

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News