Rajd Hiszpanii: Estoński książę otwiera tablę

Rajd Hiszpanii: Estoński książę otwiera tablę

Podaj dalej

Okres przerwy w mistrzostwach świata wreszcie dobiegł końca. Dzisiejszego poranka, tuż przed godziną 10:00 wystartował pierwszy oes Rajdu Hiszpanii. Najlepiej poradził sobie na nim Ott Tanak, który jest pierwszym liderem 11. rundy WRC.

Próba Caseres 1 wystartowała równo o godzinie 9:53. Impreza rozgrywana na terenie Katalonii to jedyna w kalendarzu mistrzostw świata, w której mamy do czynienia z mieszaną nawierzchnią. Dzisiaj zawodnicy mierzą się z szutrem, od jutra będą już rywalizować na asfalcie. Pierwszy odcinek specjalny dnia nie przyniósł żadnych dramatów, czołówka przejechała go pewnie i spokojnie. Najlepszym czasem popisał się startujący jako trzeci w kolejności Ott Tanak. Estończyk pokonał o 1,8 s. drugiego Madsa Ostberga i o 2,1 s. trzeciego Thierry’ego Neuville’a. Pierwszą piątkę uzupełnili Kris Meeke i Sebastien Ogier.

Dopiero co na mecie pierwszej próby zameldował się Esapekka Lappi, a na drugiej walczyli już Sebastien Ogier i Thierry Neuville. Odcinek specjalny Bot jest zdecydowanie najkrótszym w pierwszym dniu rajdu. Jego długość to równe 6,5 km. Pazur pokazał w końcu Kris Meeke. Brytyjczyk w Citroenie C3 WRC pokonał o 0,4 s. Otta Tanaka i o 0,8s. Daniego Sordo i Madsa Ostberga. Po dwóch pierwszych próbach liderem rajdu jest Tanak, do końca pierwszej pętli pozostała jeszcze legendarna Terra Alta.

Tagi: WRC Rajd Hiszpanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News