Rajd Finlandii: Zwycięstwo Latvali na otwarcie

Rajd Finlandii: Zwycięstwo Latvali na otwarcie

Podaj dalej

OS22 Lempää 1: Ostatni dzień 67. Neste Rajdu Finlandii wystartował od próby Lempää. Bez wątpienia będzie to historyczny dzień dla tej imprezy. Ktokolwiek z pierwszej piątki wygra, będzie to dla niego pierwsze zwycięstwo w WRC.

Otwierająca ostatni dzień zmagań próba to powrót na wschodnią stronę jeziora Päijänne, gdzie odcinek wrócił do Rajdu Finlandii w ubiegłym sezonie po 17 latach przerwy. Nawierzchnia jest tu bardzo twarda, na zawodników czekało kilka cudownych kombinacji zakrętów i wzniesień. Druga część próby jest bardziej zakręcona, jednak kiedy złapie się dobry rytm można jechać szybko od startu do samej mety.

Jako pierwszy na trasie pojawił się po raz kolejny Khalid Al-Qassimi, jednak jak już często wspominaliśmy, on nie liczy się w ten weekend w walce o czołowe pozycje. Słabe tempo w dalszym ciągu prezentują Dani Sordo i Kris Meeke. W zupełnie innych nastrojach są Elfyn Evans i Juho Hanninen, którzy kontynuują świetną jazdę. OS22 Lempää 1 padł ostatecznie łupem powracającego do rywalizacji Jariego-Matti Latvali. Podium uzupełnili tu wspominani Hanninen i Evans. Lider rajdu Esapekka Lappi był 7.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News