Rajd Finlandii: Zespołowe gierki w M-Sporcie? Neuville nie ma wątpliwości

Za nami przedostatni odcinek specjalny 68. edycji Rajdu Finlandii. Najlepszym czasem popisał się na nim Jari-Matti Latvala, który zmniejszył stratę do Madsa Ostberga na 2,5 sekundy. Zapowiada się nam kapitalny Power Stage!

Rajd Finlandii: Zespołowe gierki w M-Sporcie? Neuville nie ma wątpliwości
Podaj dalej

Jako pierwszy na trasie próby Laukaa 2 pojawił się Andreas Mikkelsen. Norweg po kilku katastrofalnych rajdach w tym sezonie najwyraźniej postanowił utrzymać poziom i wciąż jest cieniem samego siebie. O ile „Pan Piękny” jedzie już o nic, to wciąż wiele do ugrania ma jego zespołowy kolega i zarazem najlepszy przyjaciel, Thierry Neuville. Belg w swoim stylu zasugerował, że wkrótce Teemu Suninenowi przytrafią się jakieś problemy i Sebastien Ogier nagle pojawi się przed nim, później walka o punkty będzie rozstrzygać się na Power Stage.

Na ten moment panowie podróżują bardzo podobnym tempem i co prawda Suninen był na Laukka 2 wolniejszy od swojego kolegi, jednak jego strata nie wyniosła zbyt wiele. Jak to wszystko potoczy się na ostatnim oesie? O ostatnim oesie z całą pewnością całkowicie inaczej rozmyśla czołówka. Dla nich to już nie tyle szansa na dodatkowe punkty, a na dowiezienie doskonałego dla siebie wyniku. W ogniu niesamowitej walki wciąż znajdują się Mads Ostberg i Jari-Matti Latvala. Tym razem lepszy był ten drugi, on wygrał też cały oes i do Norwega zbliżył się na 2,5 sekundy!

Podium na tej próbie ex-aequo uzupełnili Hayden Paddon oraz Ott Tanak. Estończyk w dalszym ciągu jest na spokojnym prowadzeniu w rajdzie i wydaje się, że nic nie odbierze mu zwycięstwa.

Przeczytaj również