Rajd Finlandii: Problemy Lappiego! Suninen wypada z walki o podium!

Rajd Finlandii: Problemy Lappiego! Suninen wypada z walki o podium!

Podaj dalej

OS24 Lempää 2: Jesteśmy już na ostatniej prostej w 67. Neste Rajdzie Finlandii. Esapekka Lappi z problemami, w walce o drugie miejsce na prowadzeniu znalazł się Juho Hanninen.

Tempo większości zawodników było bardzo spokojne. Wszyscy mają już w głowie finałową próbę – Power Stage Oittila 2. Tam na szalę rzucone zostanie zdecydowanie większe ryzyko w pogoni za dodatkowymi 5 punktami do klasyfikacji mistrzostw świata. Jeśli chodzi o poszczególnych zawodników, to ich sytuacja w imprezie się nie zmienia. Khalid Al-Qassimi, Dani Sordo i Kris Meeke zamykają stawkę, zaś Mads Ostberg, Ott Tanak, Thierry Neuville i Craig Breen notorycznie zajmują miejsca w środku stawki.

Niezwykle zacięta walka o drugie miejsce w Rajdzie Finlandii zakończyła się pechowo dla Teemu Suninena. Zapytany na mecie co się stało odpowiedział tylko: – Spróbowałem. Jak się później okazało, Fin przesadził z prędkością na jednym z zakrętów i wypadł z trasy, po uderzeniu jego samochód obróciło i finalnie na mecie stracił aż 19,3 s. do Juho Hanninena. Niestety, problemy pojawiły się również u Esapekki Lappiego. Młody reprezentant Toyoty w coś uderzył i miał problemy z kołem. Jego przewaga nad Juho Hanninenem w generalce to wciąż 37,8 s.

Tagi: WRC Rajd Finlandii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News