Rajd Finlandii: Poranna pętla dla Tanaka, odrodzenie Citroena

Rajd Finlandii: Poranna pętla dla Tanaka, odrodzenie Citroena

9 interakcji
Rajd Finlandii: Poranna pętla dla Tanaka, odrodzenie Citroena

Podaj dalej

Ott Tanak kończy dzisiejszą pierwszą pętlę Rajdu Finlandii z trzema oesowymi zwycięstwami i przewagą nad drugim Madsem Ostbergiem w postaci zaledwie 0,5 sekundy. Na trzecim miejscu ze stratą 10,8 sekundy podróżuje Jari-Matti Latvala.

Dzisiejsza pierwsza pętla była rozgrywką głównie pomiędzy wspomnianą wyżej trójką aktorów. Ostatnią przed powrotem do parku serwisowego próbę Aanekoski 1 o długości 7,71 km wygrał Tanak, wracając na fotel lidera rajdu.

Bardzo szybko podróżuje Mads Ostberg, ale również i Craig Breen. Irlandczyk gdyby nie kapeć na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym z pewnością zajmowałby wyższe miejsce niż aktualne 9. w klasyfikacji generalnej.

Interesująco wygląda także rywalizacja o miejsca 4-5, na których co chwila wymieniają się Hayden Paddon i Teemu Suninen. Nowozelandczyk jest z resztą najszybszym z kierowców Hyundaia.

Andreas Mikkelsen na czwartym odcinku specjalnym dachował, tracąc ponad 3 minuty do liderów rajdu, z kolei Thierry Neuville zmaga się z podobnymi kłopotami trapiącymi też Sebastiena Ogiera. Na czwartym oesie Neuville dojechał do mety na 30. miejscu w generalce, tracąc chociażby 15 sekund do Łukasza Pieniążka i 29,7 do najszybszego Tanaka.

Tym razem Francuz był jednak dużo skuteczniejszy. Ogier dziś rano nie wychylił jeszcze nosa poza 7. miejsce na trasie oesu, jednak pod koniec pętli jego strata na OS 5 wyniosła już tylko 3,1 sekundy do Tanaka. Francuz w klasyfikacji rajdu znajduje się na 7. miejscu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News