Rajd Finlandii: Kontynuacja ataku Latvali

Rajd Finlandii: Kontynuacja ataku Latvali

Podaj dalej

OS18 Saalahti 2: Popołudniowa pętla 67. Neste Rajdu Finlandii nie ma nic wspólnego z porządkiem, który oglądaliśmy o poranku. Zawodnicy skierowali się zatem najpierw na próbę, która zakończyła pierwszą pętlę – Saalahti.

Najkrótszy oes dnia nie przyniósł żadnych dramatów i zawodnicy spokojnie pokonywali trasę. Warto wspomnieć, że Thierry Neuville wykręcił dokładnie taki sam czas, jak Ott Tanak. Belg na mecie mówił, że ma teraz o wiele lepszy poziom przyczepności w swoim samochodzie i nareszcie może cieszyć się jazdą. Nieco wolniej od Neuville’a i Tanaka, jednak w identycznym tempie próbę przejechali Dani Sordo i Kris Meeke.

Nic ze starań obcokrajowców oczywiście nie zrobili sobie dominujący podczas tej imprezy Finowie. Najlepszy czas przez chwilę należał do Teemu Suninena, jednak później na mecie zameldował się Jari-Matti Latvala, który dzisiaj wygrał wszystkie rozegrane odcinki specjalne! Esapekka Lappi stracił do swojego kolegi z zespołu zaledwie 0,7 s. i pewnie utrzymuje swoje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News