Rajd Finlandii: Koniec Latvali!!! Lappi nowym liderem!

Rajd Finlandii: Koniec Latvali!!! Lappi nowym liderem!

Podaj dalej

OS19 Ouninpohja 2: Legendarny, jedyny w swoim rodzaju, najsłynniejszy rajdowy odcinek specjalny na świecie. Takie opinie odnośnie Ouninpohji to norma. Podczas popołudniowej pętli legenda była przejeżdżana jako druga w kolejności. Niesamowity dramat spotkał Jariego-Matti Latvalę. Esapekka Lappi nowym liderem rajdu!

Jako pierwszy na trasie pojawił się Khalid Al-Qassimi. Trzeci kierowca Citroena nie liczy się w ten weekend w walce o zwycięstwo i jedzie wyłącznie dla przyjemności. Zdecydowanie lepiej pojechał Dani Sordo, jednak on wypadł fatalnie względem pozostałych zawodników z czołówki klasy WRC. Ott Tanak popełnił błąd na jednej z sekcji i musiał ratować się zjechaniem na boczną drogę. Ten moment kosztował go kilka sekund i od razu jasnym było, że nie wygra tej próby. Doskonale kolejny raz w tej popołudniowej pętli spisał się Thierry Neuville, jednak jego czas nie pozwolił na zwycięstwo.

Niesamowity dramat spotkał tego, który dominował w trakcie całego dnia. Yaris WRC Jariego-Matti Latvali odmówił posłuszeństwa i nowym liderem rajdu jest zwycięzca drugiego przejazdu Ouninpohji – Esapekka Lappi! Niestety, Latvala został na odcinku, więc stracił również szansę na podium i odrobienie punktów w klasyfikacji mistrzostw.

Tagi: WRC Rajd Finlandii Toyota

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News