Rajd Finlandii: Evans wygrywa, Lappi na autostradzie do wygranej

Rajd Finlandii: Evans wygrywa, Lappi na autostradzie do wygranej

Podaj dalej

OS21 Päijälä 2: Sobotnie zmagania w Rajdzie Finlandii są już za nami. Ostatnim dzisiejszym odcinkiem specjalnym był młodszy brat Ouninpohji – Päijälä. Najlepszy na zakończenie dnia był Elfyn Evans.

Niestety, problem kolejny raz w tym sezonie spotkał Krisa Meeka. Lider Citroena złapał kapcia i do mety dojechał ze sporą stratą. Jak widać, w przypadku Brytyjczyka nawet spokojna jazda daleko od liderów nie kończy się w dobry sposób. No cóż. To są rajdy i takie sytuacje się zdarzają. Kłopotów nie mieli za to Ott Tanak i Elfyn Evans, którzy w trakcie całego dnia prezentują bardzo dobre tempo, jednak ze względu na dominację Finów nie mogli cieszyć się oesowymi zwycięstwami.

Tym razem było nieco inaczej i najlepszy czas pozostał przy nazwisku Elfyna Evansa. Była to pierwsza wygrana próba przez Walijczyka, który jednocześnie stał się drugim obok Otta Tanaka oesowym zwycięzcą spoza Finlandii. Na drugim miejscu dojechał wspomniany już Estończyk, trzeci był Teemu Suninen.

Po 21 odcinkach specjalnych 67. Neste Rajdu Finlandii na prowadzeniu znajduje się Esapekka Lappi. Młody Fin, dla którego jest to 3 start w życiu w samochodzie WRC stoi przed niesamowitą szansą na odniesienie swojego pierwszego zwycięstwa. Jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad drugim Teemu Suninenem wynosi w tym momencie 49,1 s. Podium uzupełnia kolejny zawodnik Toyoty – Juho Hanninen. Na dalszych pozycjach znajdują się odpowiednio 4. Elfyn Evans, 5. Craig Breen, 6. Thierry Neuville, 7. Ott Tanak, 8. Kris Meeke, 9. Dani Sordo, 10. Mads Ostberg.

Tagi: WRC Rajd Finlandii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News