Rajd Finlandii: 498. oesowe zwycięstwo Latvali, który włącza tryb Sisu

Po dwóch pierwszych próbach zdominowanych przez Otta Tanaka tym razem po oesowe zwycięstwo sięgnął jego zespołowy kolega, Jari-Matti Latvala. Fin ma z pewnością dużą ochotę na sięgnięcie tutaj po 500. oesowe zwycięstwo, do którego brakuje mu już tylko dwóch prób.

Rajd Finlandii: 498. oesowe zwycięstwo Latvali, który włącza tryb Sisu
Podaj dalej

– Jest dużo lepiej. Pierwszy dzisiejszy odcinek był trudny, ale teraz mamy dobre czucie i samochód prowadzi się świetnie. Jestem zadowolony z tego przejazdu ­– komentował na mecie OS 3 Urria 1 Latvala. – Wracamy na 3. miejsce w generalce. #SISU mode on!

Świetną dyspozycję Citroena potwierdził na dzisiejszej drugiej próbie Craig Breen, finiszując zaledwie 0,8 sekundy za Latvalą. Wcześniej bardzo szybki był Mads Ostberg, który tym razem musiał zadowolić się 5. miejscem.

 

Lider rajdu Ott Tanak zakończył ten oes z trzecim rezultatem i zaledwie 1,1-sekundową stratą do Latvali.

Czołową dziesiątkę uzupełnił Andreas Mikkelsen: – Wciąż musimy wykonać dużo pracy by uzyskać dobre czucie samochodu – rzucił lakonicznie Norweg.

Najlepsze nastroje nie panują również w samochodzie Sebastiena Ogiera, który w ten sposób skomentował OS3 Rajdu Finlandii: – Było bardzo ślisko, dużo luźnego szutru. To był dla nas czysty odcinek, jednak ciężko jest utrzymać walkę z gośćmi za nami.

Najwolniejszym kierowcą Toyoty jest do tej pory Esapekka Lappi, który uzyskał 9. czas: – Nie mieliśmy żadnych problemów, wszystko działa, jak należy. Tak mają się sprawy.

Przeczytaj również