Rajd Estonii pouczający dla Breena. Østberg wygrał z Ogierem na Goodwood

Rajd Estonii pouczający dla Breena. Østberg wygrał z Ogierem na Goodwood

13 interakcji
Rajd Estonii pouczający dla Breena. Østberg wygrał z Ogierem na Goodwood

Podaj dalej

Szef fabrycznego zespołu Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team pozytywnie ocenił występ Craiga Breena i Scotta Martina w Rajdzie Estonii. Francuska ekipa ma nadzieję, że taka rozgrzewka zwiększy konkurencyjność Irlandczyka w Rajdzie Finlandii.

Załoga Citroëna C3 WRC zajęła najniższy stopień podium w imprezie wygranej przez Otta Tänaka i Martina Järveoję (Toyota Yaris WRC). Breen odnieśli jednak cztery zwycięstwa oesowe i gdyby nie kara za zbyt późny wyjazd z serwisu w niedzielę rano, to z pewnością wyprzedziliby drugich na mecie Haydena Paddona z Sebem Marshallem (Hyundai i20 Coupe WRC). Szef Citroën Racing, Pierre Budar zaznacza jednak, że miejsce na mecie nie było w tym rajdzie najważniejsze.

Pierre Budar: Finlandia jest wyjątkowym wydarzeniem, które wymaga innych ustawień niż w pozostałych szutrowych rundach mistrzostw. Powodem występu w Rajdzie Estonii, który przebiega na podobnych terenach, było uzyskanie przewagi w ustawieniach na różnego rodzaju odcinkach przed przyszłotygodniowym Rajdem Finlandii. Craig ogólnie tracił tylko jedną dziesiątą sekundy na kilometrze do Tänaka, który miał lepszą wiedzę o lokalnych drogach i będzie jednym z najgroźniejszych rywali w Finlandii. Uważam zatem, że możemy uznać ten trening za udany.

Po estońskiej rozgrzewce Craig Breen liczy, że uda mu się zaliczyć równie udany Rajd Finlandii (26-29 lipca) jak 2 sezony temu. W 2016 r. zajął trzecie miejsce jeszcze za kierownicą modelu DS3 WRC i było to jego pierwsze podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Craig Breen: To był dobry weekend i wyjeżdżamy nie tylko z większym poczuciem pewności siebie, ale także ze zbiorem ważnych danych. Rozpoczęliśmy nieźle z dobrym setupem na piątkowym odcinku testowym i stopniowy pracowaliśmy nad tą bazową konfiguracją, aby zwiększać tempo z każdym odcinkiem. Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy i nie mogę się doczekać właściwych testów i ustawiania auta na naszych testach przed Finlandią.

Podobne nadzieje wiązane są ze startem Madsa Østberga, który dwukrotnie stał na podium fińskiej rundy mistrzostwo świata (w 2015 r. Citroënem DS3 WRC, w 2013 r. Fordem Fiestą RS WRC). Norweg w trakcie weekendu był jednak na Goodwood Festival of Speed, gdzie było wystawione drugie C3 WRC. Mads popisał się najlepszym czasem 24:4,4 na Forest Rally Stage, wyprzedzając o pół sekundy Sébastiena Ogiera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News