Rajd Dolnośląski: Grzyb jednak powalczy o zwycięstwo. Jest pewność startu

Rajd Dolnośląski: Grzyb jednak powalczy o zwycięstwo. Jest pewność startu

Rajd Dolnośląski: Grzyb jednak powalczy o zwycięstwo. Jest pewność startu

Podaj dalej

Organizatorzy 52. Rajdu Dolnośląskiego – Hotel Zieleniec potwierdzili, że w drugiej rundzie mistrzostw Polski udział weźmie Grzegorz Grzyb. Występ do niedawna stał pod znakiem zapytania.

W ubiegłym tygodniu rozmawiając z Grzegorzem Grzybem nie byliśmy jeszcze pewni jego startu w drugiej rundzie RSMP. – Na razie szanse wyglądają 50/50, dlatego też zgłoszenie zostało wysłane i jesteśmy na liście. – mówił wtedy zwycięzca Rajdu Świdnickiego Krause. – Robimy wszystko, aby pojawić się na starcie tego rajdu. Czy nam się to uda? Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, ale bardzo byśmy chcieli. Jadąc na Dolny Śląsk pewnie trzeba by było z czegoś później zrezygnować. Tak czy inaczej, bardzo chcemy pojawić się na starcie. – zaznaczał mistrz Polski z 2016 roku.

Teraz wiemy już na pewno, że Grzyb wystąpi w Rajdzie Dolnośląskim. Potwierdzili to organizatorzy imprezy, którzy zacytowali wypowiedź kierowcy Skody Fabii R5 na swoim fanpage’u: – To bardzo intensywny sezon dla nas i naszego zespołu ze startami w Rajdowych Mistrzostwach Europy i mistrzostwach Słowacji. Początkowo nie planowaliśmy udziału w drugiej rundzie RSMP, jednak po świetnym rozpoczęciu sezonu i zwycięstwie w Świdnicy postanowiliśmy zrobić wszystko by wystartować także w Rajdzie Dolnośląskim. Bardzo się cieszę z możliwości występu, bo uwielbiam ścigać się po tych wymagających trasach. Stawka zawodników w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jest w tym roku bardzo silna i zapowiadają się naprawdę emocjonujące zawody, z walką do ostatniego odcinka specjalnego. Chcemy pojechać bardzo szybkim, ale i skutecznym tempem. Postaramy się także ustrzec błędów i mamy nadzieję na dobry rezultat na mecie Rajdu Dolnośląskiego.

Potwierdza się zatem to, o czym mówiliśmy już przed startem sezonu. W typowaniach mistrza Polski 2018 niewiele osób uwzględniało Grzegorza Grzyba. Czy słusznie? Wydaje się, że nie do końca. Wiedzieliśmy bowiem, że kierowca weźmie udział w podwójnie punktowanych Rajdach Rzeszowskim oraz Polski oraz że zaliczy występ w Świdnicy. Już wtedy mówiło się, że jeśli pierwsza runda sezonu na Dolnym Śląsku pójdzie dobrze i Grzyb dostrzeże swoje szanse, to kto wie? Teraz dostajemy już odpowiedź i mamy świadomość, że mistrz polski z 2016 roku będzie chciał zawalczyć o kolejny tytuł.

Zdjęcia: Łukasz Kos

Tagi: RSMP, Mistrzostwa Polski, Rajd Dolnośląski, Grzegorz Grzyb

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News