Rajd Dakar w 2020 wróci do Afryki? Algieria już chętna

Rajd Dakar w 2020 wróci do Afryki? Algieria już chętna

25 interakcji

Podaj dalej

Dyrektor Rajdu Dakar, Etienne Lavigne nie ukrywa, że przyszłoroczna edycja, która odbędzie się jedynie na terenie Peru może być ostatnią w Ameryce Południowej. Amaury Sport Organisation prowadzi już zaawansowane rozmowy nad przywróceniem imprezy do Afryki, gdzie ostatnio rozgrywano ją w styczniu 2007 r.

Publikacja trasy Rajdu Dakar 2019 wyjątkowo opóźniała się w tym roku ze względu na wycofanie się dotychczasowych filarów, szczególnie Argentyny (obecnej w każdej z wcześniejszych południowoamerykańskich edycji) i Chile. Rządy obu krajów nie chciały spełnić wymagań finansowych organizatora. Przedłużające się negocjacje wywołały pewien chaos informacyjny.

Etienne Lavigne
fot. Franck Fife

Etienne Lavigne, dyrektor Dakar Rally: Możecie sobie wyobrazić, że znając tegoroczny kontekst, musimy myśleć o innych lokalizacjach, ponieważ nie możemy cierpieć z powodu decyzji, nad którymi nie mamy kontroli. Nie możemy sobie pozwolić na taką sytuację, ponieważ Dakar jest największym rajdem na świecie i najważniejszym na wszystkich szczeblach. Z tego powodu musimy zaplanować przyszłość. Od kilku miesięcy zaczęliśmy pracę nad budową kontaktów w innych krajach jak Algieria, Angola i Namibia. Mieliśmy kilka podróży do Algierii na spotkania z liderami politycznymi i wiemy, że istnieje chęć zorganizowania tego typu wydarzenia.

Algieria ostatnio gościła Rajd Dakar w 1993 r. Także pierwsze 10 edycji maratonu od 1979 r.) przejeżdżało przez największe państwo w Afryce. Angola i Namibia znajdujące się w południowej części Czarnego Lądu były częścią trasy Dakar Rally w 1992 r., gdy przemierzono dystans ponad 12 tysięcy kilometrów z Paryża do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News