Rajd Dakar 2019: Ruszamy z Miasta Królów

Rajd Dakar 2019: Ruszamy z Miasta Królów

4 interakcje

Podaj dalej

Około godziny 15:30 czasu polskiego pierwszy zawodnik wyruszy na trasę pierwszego etapu tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Cała zabawa – choć w tym przypadku powinniśmy powiedzieć raczej mordercza przeprawa – rozpocznie się w stolicy Peru, Limie. Co powinniście wiedzieć o tym miejscu?

Lima została założona przez hiszpańskiego konkwistadora, Francisa Pizarra. Miasto powstało dokładnie 6 stycznia 1535 roku, a więc w święto Trzech Króli. Stąd też wzięła się jego pierwsza nazwa – Ciudad de los Reyes – „Miasto Króli”. W latach swojej świetności Lima była uznawana za najpiękniejsze miasto Ameryki Południowej, a teraz jest największym ośrodkiem gospodarczym, finansowym, kulturalnym i naukowym w Peru.

Lima położona jest na równinie pomiędzy Oceanem Spokojnym i Andami. Co ciekawe, jest to druga co do wielkości stolica kraju położona na pustyni – druga po egipskim Kairze. Położenie oznacza, że mieszkańcy raczej nie doświadczają tam deszczu – roczny opad jest na poziomie 70 mm, czyli tyle, ile w Warszawie spada w lipcu. Z tego powodu niezwykle istotną rolę odgrywa przepływająca przez miasto rzeka Rimac.

Lima to przede wszystkim piękna starówka, doskonale zachowana architektura kolonialna  oraz wyjątkowy klimat całego starego miasta. To wszystko zostało dostrzeżona na arenie międzynarodowej – w roku 1988 Lima została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położenie nad oceanem sprawia, że miasto chętnie odwiedzają także turyści. Liczba atrakcji jest tam nie do zliczenia.

Jeśli jesteś w Limie, nie możesz przegapić wizyty w knajpie Ludvig Bar Brerhoven. Ta słynie z tego, że można w niej posłuchać muzyki klasycznej na żywo. Jeśli komuś nie pasuje taki klimat, nic się nie stało. Knajpka znajduje się bowiem w dzielnicy rozrywkowej, gdzie nocami bawią się artyści oraz studenci. Tak czy inaczej, szybko znajdziemy tam miejsce, w którym można się znakomicie bawić.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News