Rajd Dakar 2019: Original by Motul to wspinaczka na Everest bez tlenu

Rajd Dakar 2019: Original by Motul to wspinaczka na Everest bez tlenu

10 interakcji
Rajd Dakar 2019: Original by Motul to wspinaczka na Everest bez tlenu

Podaj dalej

Original by Motul to kategoria, która wcześniej nosiła nazwę „Malles Moto”. O co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? Jeden z zawodników opisał to słowami: – Jeżeli Dakar jest Everestem w świecie motorsportu, to dla motocyklisty Original by Motul jest wspinaczką na ten szczyt bez tlenu.

Original by Motul to kategoria dla zawodników na motocyklach i quadach. W trakcie trwania imprezy są oni pozbawieni jakiejkolwiek pomocy. Kierowcy nie mają swojego serwisu, samochodów wspomagających, czy specjalnego, klimatyzowanego kampera z częścią mieszkalną, jednostką sanitarną i kuchenną.

Uczestnicy zgłoszeni do tej wyjątkowej kategorii sami muszą naprawiać swoje maszyny oraz walczyć z ciągłym zmęczeniem i niewyspaniem. Rolę zespołu dla każdego odgrywa tutaj organizator. On zapewnia transport swego rodzaju bagażnika na części do motocykla, kompletu opon i kół, torby podróżniczej oraz namiotu. Uczestnicy Original by Motul mogą bezpłatnie korzystać z dostarczonych przez organizatora generatorów, kompresorów, czy skrzynek narzędziowych. Organizator zapewnia im także bardzo łatwy dostęp do informacji z rajdu a także jeden reflektor na pracę w nocy.

Wsparcie dla herosów zapewnia także główny partner Rajdu Dakar, firma Motul. To ona dostarcza im namioty, plandeki do pracy, torbę podróżniczą, plecak, czapkę, zestaw higieniczny (żele, chusteczki, środki dezynfekcji, zatyczki do uszu, czy maski do spania), a także wszelkiego rodzaju produkty markowe, jak oleje i smary.

Tyle o teorii, jak Original by Motul wygląda w rzeczywistości? Podsumujmy. Wyjeżdżasz wcześnie rano na etap, wracasz po południu, albo wieczorem i co następuje? Biwak Original by Motul to strefa dla prawdziwych herosów. Na środku jest tir organizatora, w którym są wszystkie twoje rzeczy. Po jednej stronie tira w rzędzie obok siebie ustawione są stanowiska, gdzie możesz pracować nad motocyklem, po drugiej stronie tira są namioty. Nie ma serwisu, nie ma oficerów prasowych, klimatyzowanych kamperów. W Original by Motul jesteś pozostawiony sam sobie. Tutaj sama meta jest już ogromnym wyczynem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News