Rajd Dakar 2019: Brabec odrabia 20 minut i zostaje nowym liderem

Rajd Dakar 2019: Brabec odrabia 20 minut i zostaje nowym liderem

9 interakcji

Podaj dalej

Ricky Brabec po koszmarnym wczorajszym etapie zwyciężył dziś na trasie z Arequipy do miejscowości Tacna. Amerykanin stracił w środę 20 minut, a dziś objął fotel lidera 41. edycji Rajdu Dakar.

Motocykliści byli pierwszą grupą, która opuściła dziś rano biwak w Arequipie. Pierwszy maratoński odcinek w tym roku liczył ponad 400 kilometrów i nie uwzględniał pomocy ciężarówek serwisowych.

Po 200 kilometrach odcinka specjalnego zawodnik z numerem 15. cały czas powiększał przewagę nad swoimi rywalami. Matthias Walkner i Toby Price byli jedynymi zawodnikami, którzy potrafili utrzymać fantastyczne tempo narzucone przez Amerykanina.

Czwarty Adrien Van Beveren już w połowie odcinka tracił ponad 8 minut, Kevin Benavides 11, a Xavier de Soultrait 12 minut.

W połowie dnia zawodnicy dotarli do strefy neutralizacji, po której nastąpiło 55 kilometrów dojazdówki. Ostatnie kilometry były bardzo ważne ze względu na pojawiający się fesh fesh.

Ostatecznie Ricky Brabec zanotował przewagę w postaci 6 minut i 19 sekund nad drugim Matthiasem Walknerem i kolejną minutę nad Tobym Pricem. Trio KTM’u uzupełnił Sam Sunderland.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News