Rajd Cypru: Ptaszek roluje. Al-Attiyah w poważnych tarapatach

Rajd Cypru: Ptaszek roluje. Al-Attiyah w poważnych tarapatach

5 interakcji

Podaj dalej

Przedostatnim dzisiejszym testem Rajdu Cypru był OS5 George Kyprianou Analiontas 2. Niestety, rolkę zaliczyli na nim Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak. Polakom udało się na szczęście dojechać do mety, jednak strata jest już bardzo duża.

Kolejni zawodnicy dojeżdżali na metę i wszystko wskazywało na to, że ta próba ma przyszykowane coś w zanadrzu dla każdego – jedni łapali kapcie, drudzy obijali swoje samochody o okoliczne przeszkody, a Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak rolowali. Niestety, po wypadku polski duet stracił bardzo dużo czasu, jednak udało się postawić samochód na koła i powrócić na trasę.

Hubert Ptaszek: – Byliśmy poza drogą. To było bardzo dziwne, bo usłyszałem kompletnie inną notatkę, niż to, co było na trasie. Wtedy nie było już szans na ratowanie i rolowaliśmy. Straciliśmy tam bardzo dużo czasu, ale udało się dojechać do mety. Na razie wszystko wskazuje na to, że samochód działa bez problemów.

Kolejnego kapcia złapał też Nasser Al-Attiyah. Co najgorsze, reprezentant Kataru zabrał na tę pętlę tylko jedno koło zapasowe, więc teraz będzie musiał jakimś cudem ukończyć jeszcze jedną próbę z przebitą oponą, a potem dojechać na serwis. Najlepszym czasem na tym teście popisał się Juuso Nordgren. Co ciekawe, liderem wciąż jest Al-Attiyah, jednak jego przewaga nad drugim Galatariotisem to już zaledwie 11,5 s.! Wszystko wskazuje na to, że na ostatnim oesie dnia będziemy obserwować zmiany na czele!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News