Rajd Chile nowy dla wszystkich? Są załogi, które już znają te oesy

Rajd Chile nowy dla wszystkich? Są załogi, które już znają te oesy

16 interakcji
CL2019005-336

Podaj dalej

Szóstą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2019 będzie Rajd Chile. Dla czołówki mistrzostw świata jest to kompletnie nowa impreza, jednak są w stawce zawodnicy, którzy doskonale wiedzą co czeka ich w okolicach Concepcion.

Mowa przede wszystkim o Alberto oraz Pedro Hellerach. Bracia zasiadający za kierownicą Forda Fiesty R5 pochodzą z Chile, co już daje im przewagę przed rywalizacją w klasie WRC 2. Ale to nie wszystko. Na ich korzyść świadczy jeszcze jeden fakt.

Jedną z rund mistrzostw Chile jest rajd Gran Premio de Concepcion. Jak wskazuje sama nazwa, rozgrywany był on na tych terenach, na których teraz mamy rundę WRC. Co ciekawe, ostatnie dwie edycje imprezy zostały wygrane przez Pedro Hellera.

W ubiegłym roku Gran Premio de Concepcion rozgrywane było jako rajd kandydacki do WRC. Jak już wspominaliśmy, wygrał Pedro Heller, a podium skompletowali Benjamin Israel oraz Jorge Fontena Martinez, którzy również zaprezentują się nam w tym roku w mistrzostwach świata. Rok wcześniej na podium wylądował też Francisco Lopez… i on wystartuje w Rajdzie Chile 2019.

W WRC 2 na 18 zgłoszeń aż 12 kierowców pochodzi z Chile. Oni bez wątpienia będą mieli przewagę nad swoimi rywalami z innych krajów. Łatwo zwycięstwa z całą pewnością nie odda Benito Guerra. Meksykanin po pięciu rundach mistrzostw jest liderem tej klasy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News