Rajd Barum: Kwalifikacje dla Łukjaniuka

Przed momentem zakończył się odcinek kwalifikacyjny przed Rajdem Barum. Zawodnicy rywalizowali na próbie Zlutava, najlepiej poradził sobie Aleksiej Łukjaniuk. Najlepszym z Polaków był Kajetan Kajetanowicz, który zajął 4. pozycję.

Popularny Rosjanin dochodził do głosu już na drugim przejeździe treningowym. Tam pokonał reprezentanta gospodarzy Jana Kopeckiego o ponad 1,6 s. Rosyjska rakieta potwierdziła dobre tempo na odcinku kwalifikacyjnym, pokonując o 0,5 s. drugiego Kopeckiego i o 3,1 s. trzeciego Vaclava Pecha. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran uplasowali się tuż za podium. Co ciekawe, pilot Kajetanowicza 15 lat temu walczył na popularnej Barumce wspólnie z Januszem Kuligiem, jedynym polskim zwycięzcą czeskiego klasyka.

Jak radzili sobie pozostali reprezentanci Polski? Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel zameldowali się tuż za najlepszą piętnastką, premiowaną możliwością wyboru pozycji startowych. Na 17. miejscu dojechali Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Oni stracili do zwycięzcy nieco ponad 6 sekund. W ERC 3 bardzo dobrze poradził sobie Aleks Zawada. Pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego kierowca uplasował się na 3. pozycji, tuż za Jarim Huttunenem i Chrisem Ingramem. 9. miejsce padło łupem debiutującego w ERC Jerzego Tomaszczyka, który pokonał o ponad sekundę swojego zespołowego kolegę Burgę Banaza.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu Barum rozpocznie się już dziś wieczorem o godzinie 21:30. Będzie nim próba super specjalna po ulicach Zlina.