Rajd Barum: Griazin otworzy trasę. Kreim się spóźnił!

Rajd Barum: Griazin otworzy trasę. Kreim się spóźnił!

5 interakcji
Rajd Barum: Griazin otworzy trasę. Kreim się spóźnił!

Podaj dalej

Według kolejności ustalonej po odcinku kwalifikacyjnym, załogi Rajdu Barum wybrały swoje pozycje startowe do sobotniego etapu imprezy. Zgodnie z przewidywaniami pierwszy na drodze będzie zwycięzca kwalifikacji, Nikołaj Griazin.

Za Rosjaninem korzystającym z łotewskiej licencji na trasę będzie ruszał rekordzista imprezy z 7 zwycięstwami, Jan Kopecky. Trzeci na odcinku kwalifikacyjnym Fabian Kreim miał do wyboru tylko 15. pozycję na drodze. Mistrz Niemiec broniący prowadzenia w klasyfikacji ERC Junior U28 spóźnił się na ceremonię.

Aleksiej Łukjaniuk / Aleksiej Arnautow (Ford Fiesta R5)
fot. Thomas Fenetre / DPPI

Kolejni kierowcy z pierwszej piętnastki wybierali najwyższą możliwą pozycję na liście. W tej sytuacji za Kopeckim będzie startował Aleksiej Łukjaniuk, Dani Sordo, Norbert Herczig, Miroslav Jakes, Roman Odlozilik, Chris Ingram, Vaclav Pech, Jaromir Tarabus, Orhan Avcioglu, Filip Mares, Rhys Yates i Bruno Magalhaes.

Stawkę 28 samochodów R5 będą zamykać David Botka i Mark Masterhazi. Po odcinku kwalifikacyjnym sędziowie stwierdzili zbyt niską masę Skody Fabii R5 węgierskiej załogi, co stanowi niezgodność z art. 4.1 Regulaminu Sportowego Rajdów Regionalnych FIA, który dla samochodów grupy R5 wymusza zgodność z art. 261 Załącznika J do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA. Zgodnie z przepisami Węgrzy zostali przesunięci na koniec listy załóg z priorytetem ERC1.

Rajd Barum: Griazin nie cisnął i wygrał odcinek kwalifikacyjny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News