Rajd Barbórka: Ostatnia prosta

Rajd Barbórka: Ostatnia prosta

Podaj dalej

Dzisiejsza rywalizacja na torze Modlin jest już za nami. Podczas ostatniego przejazdu tego testu rywali po raz kolejny zdeklasowali Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, którzy po raz pierwszy prezentują się polskim kibicom w Fordzie Fiesta WRC najnowszej generacji.

Tempo Kajetanowicza i Barana jest w tegorocznej Barbórce bezsprzecznie najlepsze spośród wszystkich załóg. Ale nie możemy zapominać również o pozostałych – bardzo dobrze w polskim klasyku prezentują się Bryan Bouffier z Xavierem Panserim, którzy tym razem zajęli drugie miejsce, zbliżając się do załogi w WRC na 13,5 sekundy. Tuż za francuskim duetem uplasowali się Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim, a pierwszą piątkę skompletowały duety Butvilas/Renatas oraz Kuchar/Lukas-Jurkowski.

Przed rozpoczęciem ostatniego odcinka specjalnego 55. Rajdu Barbórki przewaga Kajetanowicza i Barana nad drugimi Nivettem i Hellerem wzrosła już do ponad 51 sekund. Podium uzupełnia para w Subaru Imprezie STi, mistrzowie Polski w klasie Open N – Marczyk/Gospodarczyk. Jeśli chodzi o samochody napędzane na jedną oś, to bezkonkurencyjny jest do tej pory Yuri Protasov w Citroenie DS3 R3, zaś wśród historyków prowadzi załoga Głazowski/Rabsztyn w Peugeocie 205 GTi.

Ostatnim odcinkiem zaliczanym do klasyfikacji generalnej rajdu będzie OS5 Autodrom Bemowo 3. Po godzinie 17:00 wystartuje za to słynne kryterium na ulicy Karowej.

Fot.: Kamil i Łukasz Cichocki & Facebook Kajetan Kajetanowicz

Tagi: Barbórka Rajd Barbórka

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News