Rajd Barbórka: Mocne uderzenie Kajetanowicza

Rajd Barbórka: Mocne uderzenie Kajetanowicza

Podaj dalej

Ruszyli! Pierwszy odcinek specjalny 55. Rajdu Barbórka jest już za nami. Inaugurujące imprezę Bemowo okazało się polem do popisu dla Kajetana Kajetanowicza, który barbórkowe trasy pokonuje wspólnie z Jarosławem Baranem za kierownicą Forda Fiesty WRC najnowszej generacji.

Próby zlokalizowane na Autodromie Bemowo zdążyły nas już przyzwyczaić na przestrzeni lat, że są bardzo mokre i śliskie. Nie inaczej jest dzisiaj. Wokół trasy przejazdu jest sporo śniegu i generalnie panuje zimowa atmosfera. Jeśli chodzi o samą nawierzchnię, to asfalt jest mokry, a szuter niezwykle śliski i błotnisty. Najlepiej w panujących warunkach poradził sobie trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, który zdeklasował resztę rywali, pokonując o ponad 9 s Filipa Nivette i o prawie 11 s Wojciecha Chuchałę. Jak widać, popularny Kajto szybko zapoznał się z nowym samochodem.

Spore wrażenie robiły przejazdy historyków. Na Barbórce nie mogło zabraknąć medalistów sezonu HRSMP – Grzegorza Olchawskiego i Michała Jucewicza w swoim potężnym Audi Quattro. Kapitalnie patrzyło się również na załogę Pryczek/Pryczek w Subaru Imprezie 555, czy też na duet Luty/Gurdziołek, który w swoim Subaru Legacy wygrał w klasie L1 oraz ogólnie wśród samochodów historycznych.

Pierwsza barbórkowa próba odbyła się w dzielnicy Bemowo, w której na co dzień mieszka około 120 tyś. ludzi. Ten rejon Warszawy mocno związany jest z Wojskiem Polskim. Wokół lotniska Babice skupionych jest wiele jednostek wojskowych, a także WAT, instytut badawczy i zakłady WZL. W przeszłości działały tu zakłady amunicyjne, a na terenach przyległych do fortu znajdował się klub CWKS Legia, którego piłkarzy do dziś określa się mianem Wojskowych.

Fot: Kamil i Łukasz Cichocki – Odcinek testowy, Bemowo

Tagi: Barbórka Rajd Barbórka

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News