Rajd Azorów: Węgierski lider!

Na początek rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy zawodnicy zmierzyli się z próbą Lagoa Stage. Ze względu na charakter oesu i jego długość nie spodziewaliśmy się wielkich różnic na mecie. Tak też rzeczywiście było, bo zwycięski David Botka drugiego Aleksieja Łukjaniuka pokonał o zaledwie 0,1 s! Najlepszym z Polaków na otwarcie był Hubert Ptaszek.

Rajd Azorów: Węgierski lider!
Podaj dalej

Jako pierwszy na trasie widowiskowego superoesu pojawił się ubiegłoroczny mistrz Niemiec, Fabian Kreim. Reprezentant niemieckiego zespołu Skody poradził sobie dobrze, biorąc pod uwagę, że jest to jego pierwszy występ w portugalskiej imprezie. Na tej nieco ponad 2-kilometrowej próbie oglądaliśmy potem m.in. znanego z WRC 2, Pierre-Louis Loubeta, a tuż po nim na superoesie pojawili się pierwsi Polacy – Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim oraz Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem. Zaliczyli oni dobry, spokojny przejazd i nie mieli żadnych przygód.

Im dalej w las, tym szybsze oglądaliśmy przejazdy. W końcu tak musiało być, bo najlepsi zawodnicy z kwalifikacji startowali z tyłu. Co prawda Lagoa Stage nie miał nic wspólnego z charakterystyką całego rajdu, ale czołówka pokazała, że jest szybka wszędzie i nic nie robi jej różnicy. Świetnie poradził sobie kolejny raz Aleksiej Łukjaniuk, który zaprezentował wszystkim swoje niesamowite umiejętności wrzucając samochód w kolejne zakręty w stylu flat out, jednak to nie on był najszybszy, bo po chwili na metę z kapitalnym wynikiem wpadł David Botka!

Kiedy swoje przejazdy zakończyła już czołowa piętnastka z kwalifikacji, na oesie pojawili się Hubert Ptaszek z Maciejem Szczepaniakiem. Polacy w Skodzie Fabii R5 poradzili sobie dobrze i do zwycięskiego Botki stracili tylko 3 sekundy, plasując się tym samym najwyżej spośród wszystkich polskich załóg. Kolejny oes, Vila Franca São Brás 1, rozpoczął się o godzinie 17:32 czasu polskiego.

Tagi: ERC, Rajd AzorówHubert PtaszekMaciek SzczepaniakSkoda Fabia R5,  Rajdowe Mistrzostwa EuropyBirdman

 

Przeczytaj również