Rajd Azorów: Łukjaniuk kontroluje przewagę

Za nami pierwszy sobotni test na Rajdzie Azorów, OS10 Graminhais 1. Bardzo dobrze w dzień wszedł Aleksiej Łukjaniuk, który zapisał na swoje konto kolejną próbę. Pudło uzupełnili tym razem Ricardo Moura oraz Łukasz Habaj. Do rywalizacji powrócił dziś Hubert Ptaszek.

Rajd Azorów: Łukjaniuk kontroluje przewagę
Podaj dalej

W czołówce nie dochodzi do zmian. Pomimo problemów z hamulcami Łukjaniuk znów zdołał wygrać oes i zwiększył swoją przewagę nad drugim Mourą do 24,5 s. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Łukasz Habaj. Pilotowany przez Daniela Dymurskiego kierowca pokazał na co go stać i skompletował podium, pokonując m.in. bardzo dobrze spisujących się wczoraj Chrisa Ingrama, Bruno Magalhaesa, Martina Kociego, czy Fredrika Ahlina. Polak również skarżył się na hamulce, jednak jak widzimy, nie przeszkodziło mu to w wykręceniu dobrego czasu.

Po dniu przerwy do rywalizacji powrócili Hubert Ptaszek z Maciejem Szczepaniakiem. Polski duet został wykluczony z piątkowych zmagań ze względu na błąd proceduralny, ale dzisiaj wszystko wróciło do normy i możemy obserwować ich na trasie. Ptaszek zdołał zameldować się w pierwszej dziesiątce oesu, tracąc do Łukjaniuka 30,1 s.

Tagi: ERC, Rajd AzorówHubert PtaszekMaciek SzczepaniakSkoda Fabia R5,  Rajdowe Mistrzostwa EuropyBirdman

 

Przeczytaj również