Rajd Azorów: Kapeć Habaja. Bruno wygrywa

Rajd Azorów: Kapeć Habaja. Bruno wygrywa

Podaj dalej

Inaugurująca sezon Rajdowych Mistrzostw Europy runda na Oceanie Atlantyckim trwa w najlepsze. Podobnie, jak podczas pierwszego oesu popołudnia, nie oglądaliśmy na trasie większych dramatów w czołówce. Pech spotkał za to niestety Łukasza Habaja, który w połowie oesu złapał kapcia.

Piątkowe zmagania na Rajdzie Azorów przebiegają na dobrą sprawę według jednego, tego samego schematu. Nie obserwujemy zbyt wielu zmian w czołówce, pierwsza dziesiątka jedzie spokojnie i pewnie. Mądrze do tematu podchodzi Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin podkreślał na mecie ósmego oesu, że chce być opanowany i szanować prowadzenie, które ma. Patrząc na to, że był on tym razem trzeci i ustąpił miejsca dwóm Portugalczykom, Magalhaesowi i Mourze, chyba możemy mu wierzyć. Oby tak dalej.

Pech spotkał niestety Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego. Polska para w Fordzie Fiesta R5 zahaczyła o pobocze i złapała kapcia w okolicach połowy próby. Duet postanowił dojechać na nim do mety i ostatecznie stracił do zwycięskiego Magalhaesa 29,5 s. Nieco lepiej poradzili sobie Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Oni ze zwycięzcą poprzedniej edycji imprezy przegrali o 14,6 s. Kasperczyk wyprzedził teraz również Habaja w klasyfikacji generalnej rajdu.

Tagi: ERC, Rajd Azorów,  Rajdowe Mistrzostwa Europy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News