Rajd Argentyny: Mikkelsen najlepszy na superoesie. Norweg wskakuje na P3

Rajd Argentyny: Mikkelsen najlepszy na superoesie. Norweg wskakuje na P3

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger okazali się najlepszymi na zakończenie pierwszej dzisiejszej pętli. Norweska para tym samym przeskoczyła o dwie pozycje i awansowała na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na zakończenie pierwszej sobotniej pętli zawodnicy zmierzyli się z OS12 SSS Parque Tematico 2. Na torze znów pojawiło się całe mnóstwo kibiców, którzy obserwowali jak kolejne załogi walczą ze sobą w parach.

Jako pierwsi na oesie pojawili się Jari-Matti Latvala oraz Teemu Suninen. W tym fińskim pojedynku zdecydowanie lepszym okazał się Latvala. Tuż po nich walkę stoczyli Andreas Mikkelsen i Dani Sordo. Tutaj lepszym z kierowców Hyundaia i20 Coupe WRC był Norweg, który tym samym wskoczył na prowadzenie na oesie.

Po chwili nadeszła pora na trzeci pojedynek i znów było to dwóch zespołowych kolegów – Otta Tanaka i Krisa Meeke’a. Niestety Brytyjczyk przejechał większość próby na kapciu, więc Tanak nie miał problemów ze zwycięstwem, chociaż jego czas nie był lepszy od tego wykręconego przez Mikkelsena.

Na zakończenie zmagań wśród kierowców aut WRC zobaczyliśmy lidera rajdu, czyli Thierry’ego Neuville’a oraz zmagającego się z problemami ze wspomaganiem Sebastiena Ogiera. Lepszym w tej dwójce był oczywiście Belg. Francuz do zwycięzcy oesu stracił zaś aż 25,4 s!

Po pierwszej sobotniej pętli liderem rajdu jest Neuville. Jego przewaga nad drugim Tanakiem wynosi 6,4 s. Reszta zawodników traci już zdecydowanie więcej. Dodajmy, że trzeci Mikkelsen jest już z tyłu o 48,7 s.

Klasyfikacja po OS12:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News