Rajd Argentyny, co czeka nas dzisiaj? Księżycowy finał na szczycie góry

Rajd Argentyny, co czeka nas dzisiaj? Księżycowy finał na szczycie góry

Rajd Argentyny, co czeka nas dzisiaj? Księżycowy finał na szczycie góry

Podaj dalej

Po dwóch niezwykle ekscytujących dniach zmagań na argentyńskich szutrach nadeszła w końcu niedziela, która da nam odpowiedzi na wszystkie pytania. Na zawodników czekają dziś trzy oesy.

Dzisiejsza akcja w Rajdzie Argentyny rozpocznie się o godzinie 12:50 czasu polskiego, kiedy to zawodnicy wjadą na poranny serwis w Carlos Paz. Po krótkiej chwili na drobne zmiany wszyscy udają się w kierunku gór Traslasierra. Tam już o godzinie 14:08 wystartuje słynny test El Condor. Góry, skały, mgła i pióropusze kibiców. To miejsce słynne jest z takich właśnie obrazków. Co ciekawe, tym razem pojedziemy pod górę, a więc wszystko rozpocznie się pośród pól rodem z księżyca, a zakończy wysoko u góry.

Po chwili zawodnicy ruszą do najdłuższego dzisiaj OS17 Giulio Cesare – Mina Clavero. Jeśli będzie wam mało krajobrazu księżycowego, to tutaj dostaniecie pakiet specjalny. Ten test ruszy o godzinie 14:55. Wszystko zakończy się na Power Stage’u El Condor. Finałowa rozgrywa wystartuje o 17:18 czasu polskiego.

Na zawodników czeka dziś zatem nieco ponad 55 kilometrów ścigania. Przypomnijmy układ tabeli z wynikami. Na prowadzeniu znajduje się Ott Tanak, który w trakcie dwóch poprzednich dni zdołał wypracować przewagę w wysokości 46,5 s. nad drugim Thierry’m Neuville’m. Trzecią pozycję, 21,7 s. za Belgiem zajmuje Dani Sordo. Mistrz świata i lider klasyfikacji kierowców, Sebastien Ogier, zajmuje teraz miejsce 4. Do lidera traci on niecałe 2 minuty.

Tagi: WRC, Ford, Rajd Argentyny, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News