Rajd Argentyny, co czeka nas dzisiaj: Decydujący etap?

Już za moment rozpocznie się pierwszy pełny dzień ścigania w Rajdzie Argentyny. W piątek zawodnicy przejadą ponad 156 kilometrów oesowych. Oznacza to, że przed nami najdłuższy etap tej imprezy. Czy okaże się decydującym?

Rajd Argentyny, co czeka nas dzisiaj: Decydujący etap?
Podaj dalej

Dzisiejsza zabawa z piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczęła się o godzinie 11:25 czasu polskiego, kiedy to załogi zjechały na 15-minutowy serwis A w Carlos Paz. Następnie wszyscy wyruszyli w dosyć daleką drogą na południe, gdzie o godzinie 13:13 wystartuje pierwszy dzisiejszy odcinek specjalny, Las Bajadas – Villa del Dique 1. Po nieco ponad 16-kilometrowej rozgrzewce nadejdzie pora na najdłuższy test dnia, OS3 Amboy – Yacanto 1 (33.58 km).

Z biegiem czasu zawodnicy będą zbliżać się w okolice bazy rajdu. O godzinie 15:15 wystartuje kolejna próba, OS4 Santa Rosa – San Agustin 1, zaś pierwsza pętla ścigania zakończy się na superoesie Parque Tematico 1. Kilkadziesiąt minut po jego zakończeniu, bo o 17:48 pierwsza załoga wjedzie na serwis B. Ten potrwa nieco więcej, niż ten o poranku, bo 30 minut.

Druga pętla będzie składała się z trzech prób. Pierwsza z nich, OS6 Las Bajadas – Villa del Dique 2 ruszy o godzinie 19:51 czasu polskiego. Następnie walka odbywać będzie się na OS7 Amboy – Yacanto 2 i OS8 Santa Rosa – San Agustin 2. Kto będzie na prowadzeniu po pierwszym dniu Rajdu Argentyny? Tego dowiemy się w okolicach godziny 23:00.

Tagi: WRC, Ford, Rajd Argentyny, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również