Raid of Champions zakończy sezon Dacia Duster Elf Cup. Co czeka tam na zawodników?

Raid of Champions zakończy sezon Dacia Duster Elf Cup. Co czeka tam na zawodników?

14 interakcji
Raid of Champions zakończy sezon Dacia Duster Elf Cup. Co czeka tam na zawodników?

Podaj dalej

Raid of Champions będzie szóstą i ostatnią rundą sezonu Dacia Duster Elf Cup 2019, ale jednocześnie pierwszą w historii rozgrywaną na Węgrzech. Co czeka na zawodników w okolicach Nyirádu?

Baza Raid of the Champions zlokalizowana będzie w Nyirád Motorsport Centrum, w zachodniej części Węgier, 50 kilometrów od jeziora Balaton. W piątek na rozgrzewkę zawodnicy dwukrotnie pokonają 10-kilometrową próbę w Nyirádzie.

Etap sobotni to po dwa przejazdy 52-kilometrowego OS 3,4, oraz 38-kilometrowego OS 5,6. Na niedzielę zaplanowano z kolei trzykrotny przejazd 38-kilometrowej próby. Tam rozstrzygną się losy zwycięstwa w rajdzie oraz mistrzostwa w całym pucharze. Łącznie zawodnicy będą musieli pokonać 315 km z pomiarem czasu.

Krzysztof Hołowczyc, mentor załóg DDEC: – Finałowa runda DDEC na Węgrzech zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Zanosi się na emocje od startu do mety, bo różnice punktowe w czołówce są minimalne. To wprost wymarzone zakończenie pucharowej rywalizacji, która opiera się na wyrównanych szansach wszystkich uczestników startujących identycznymi autami. Ta sytuacja wymagać będzie od zawodników szybkiej, ale i bezpiecznej jazdy, bo każdy, nawet mały błąd może oznaczać utratę szans na tytuł. Na miejscu będę śledził przebieg ostatecznej rozgrywki i już cieszę się na te niezwykłe sportowe emocje.

Na liście zgłoszeń widnieją 52 pojazdy. Tym razem sześć załóg Dacii Duster będzie rywalizowało w grupie T2, która liczy dziewięć samochodów. Trasa Raid of the Champions jest nieznana większości zawodników Dacia Duster Elf Cup, więc szanse na zwycięstwo w ostatniej tegorocznej rundzie są wyrównane i zapowiada się interesująca rywalizacja.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2019/ Raid of the Champions:

114. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel
115. Maciej Grabowski/ Adam Binięda
116. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow
117. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski
118. Michał Cebula/ Filip Chilarzewski
119. Pascal Brodnicki/ Ernest Górecki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News