Q1 dla Antoszewskiego

Q1 dla Antoszewskiego

Q1 dla Antoszewskiego

Podaj dalej

Jan Antoszewski zwycięża w pierwszym segmencie kwalifikacji, pokonując Nikodema Wierzbickiego i rewelacyjnie spisującą się Gosię Rdest, która na Hungaroringu zalicza gościnny start w cyklu KIA LOTOS RACE.

Do kolejnej części czasówki awansowała najszybsza 15, co oznaczało dla Adrienn Vogel, Przemysława Pytlaka, Petry Krajnyak, Szymona Sołtysika i Marcina Ganowskiego koniec dzisiejszej rywalizacji.

Walka o najszybszy czas była bardzo zacięta, a początkowo wydawało się że na czele tabeli pierwszą sobotnią sesję zakończy Max Gunther. Niemiecki zawodnik ostatecznie uzyskał czwarty czas, tracąc do Gosi Rdest zaledwie 0,015 sekundy.

Na piątej pozycji uplasował się Damian Litwinowicz, szósty był Dawid Borek, który wyprzedził Szymona Jabłońskiego. Najlepszą dziesiątkę uzupełnili Tomasz Magdziarz, Aleksander Olejniczak i Kamil Serafin.

Zacięta walka o awans do kolejnej części toczyła się niemal w całej drugiej części stawki, a ostatecznie przywilej rywalizacji o pole position zapewnili sobie: Krzysztof Wróbel, Jakub Dwernicki, Lukas Keil, Szymon Ładniak i Marek Begier.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News