Pustynne treningi GT3 Poland

Pustynne treningi GT3 Poland

Pustynne treningi GT3 Poland

Podaj dalej

Rzeszowski zespół GT3 Poland już dziś rozpoczął przygotowania do 2. rundy zimowego cyklu Lamborghini Super Trofeo Middle East na torze Dubai Autodrome. Na obiekcie znanym z wyścigu 24H Dubai odbyły się dziś dwie godzinne sesje treningowe.

Co ważne, w zespole doszło do zmian kadrowych przed rozpoczęciem tego wyścigowego weekendu. Nieobecnego Grzegorza Moczulskiego zastąpił Bartek Opioła – szef zespołu, który w Dubaju będzie zmiennikiem Rafała Mikruta. W drugim samochodzie, podobnie jak w Abu Dhabi, zasiądzie Andrzej Lewandowski.

W pierwszym dzisiejszym treningu bardzo dobrze spisywał się właśnie Lewandowski – zawodnik zielonego Lamborghini Huracana ustanowił 4. czas w klasyfikacji generalnej i 1. w klasie Am.

Szybsi od Lewandowskiego byli tylko Jack Bartholomew i James Pull, Axcil Jefferies i Carrie Schreiner oraz Glauco Solieri i Giacomo Altoe. Strata Polaka wyniosła niecałą sekundę.

Z kolei Rafał Mikrut i Bartosz Opioła finiszowali w 1. treningu na 7. lokacie w klasyfikacji generalnej i 3. w klasie AM. Dwa polskie Lamborghini w klasie AM rozdzielił Taylor Proto, który okazał się szybszy w 2. treningu.

Wtedy też Rafał Mikrut i Bartosz Opioła awansowali na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. w klasie AM, jednak z powodu problemów z samochodem na tor nie wyjechał nawet na jedno pomiarowe okrążenie Andrzej Lewandowski.

Tagi: GT3 Poland, Lamborghini Super Trofeo, Dubai Autodrome, Middle East

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News