Ptaszek na czele armii Polaków

Ptaszek na czele armii Polaków

Podaj dalej

Po 5 odcinkach specjalnych ORLEN 74. Rajdu Polski najlepszym zawodnikiem z naszego kraju na domowej imprezie jest Hubert Ptaszek. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka zawodnik zajmuje tym samym 5. pozycję w klasyfikacji WRC 2.

Zabawa dzisiejszego poranka rozpoczęła się już o godzinie 7:15, kiedy to wystartował odcinek specjalny numer 2 – Chmielewo 1. Tam najlepszym z Polaków był Łukasz Pieniążek. Stopniowo, z każdym następnym oesem poprawiała się dyspozycja Huberta Ptaszka oraz Wojciecha Chuchały. Ostatecznie, po 5 próbach najwyżej jest Hubert Ptaszek. Dwie pozycje niżej, na 7. miejscu plasuje się Wojciech Chuchała. Łukasz Pieniążek jest na ten moment 9., Jarosław Kołtun 11.

Na prowadzeniu w klasyfikacji WRC 2 znajduje się Ole Christian Veiby, który prowadzi z przewagą 7,1 s. nad drugim Pontusem Tidemandem. Podium uzupełnia Brytyjczyk w Fordzie Fiesta R5 – Gus Greensmith.

W WRC 3 od samego rana trwa niezwykle wyrównana walka. Zawodnicy wymieniają się ciosami i po pierwszym przejeździe próby Stare Juchy na prowadzeniu znajduje się Denis Radstrom. 7,7 s. za nim znajduje się Nil Solans, trzeci jest Emil Lindholm. Jakub „Colin” Brzeziński kończył poszczególne oesy w środku stawki i na ten moment zajmuje 7. pozycję ze stratą 44,5 s.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News