Przygoński zadowolony po testach w Peru

Przygoński zadowolony po testach w Peru

Przygoński zadowolony po testach w Peru

Podaj dalej

Już jutro rozpocznie się 40. edycja Rajdu Dakar, a dziewiąta dla Kuby Przygońskiego, reprezentanta ORLEN Team. Zawodnik MINI ALL4 Racing jest już po dwóch dniach testów i zapowiada pełną gotowość przed dwutygodniową rywalizacją w Ameryce Południowej.

Na zawodników startujących w tegorocznym Dakarze czeka niemal 9000 kilometrów tras w najtrudniejszych warunkach na świecie. Piaskowe wydmy, bezdroża i wysokie tereny górskie, gdzie zawodnicy spędzą dwa dni na wysokości ponad 3000 m n.p.m. będą dla kierowcy wspieranego przez Platinum codziennością w terminie 6-20 stycznia.

Na jutro została zaplanowana ceremonia startu, a przez ostatnie dni Kuba sprawdzał swój samochód i szukał optymalnych ustawień na panujące w Peru warunki.

– Pierwszy dzień testów zakończyliśmy przedwcześnie, bo okazało się, że skrzynia biegów ma awarię. Po całonocnej pracy mechaników udało ją się wymienić na nową. Drugi dzień prób był już bardziej udany i samochód sprawował się doskonale. Jeździliśmy po wydmach i mogliśmy optymalnie skonfigurować ustawienia na pierwsze etapy rajdu – mówi Kuba Przygoński i dodaje

– Cały czas się aklimatyzujemy, bo sześciogodzinna różnica czasu jest jednak odczuwalna. Poza tym czujemy się bardzo dobrze, a Tom wydaje się być w wyśmienitej formie. Wiem, że tak jak ja ciężko pracował, aby teraz powalczyć o najwyższe cele.

Tagi: Rajd Dakar, Platinum, ORLEN Team, Kuba Przygoński

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News