Przygoński zaatakuje fotel lidera?

Przygoński zaatakuje fotel lidera?

Podaj dalej

Już jutro rozpocznie się kolejna, czwarta runda Pucharu Świata FIA Cross Country – Qatar Cross-Country Rally. Na liście zgłoszeń nie zabrakło oczywiście dwójki liderów cyklu – Martina Prokopa i Jakuba Przygońskiego, którzy powalczą w tym tygodniu o pasmo pierwszeństwa.

Czeski kierowca Martin Prokop po ostatnim zwycięstwie w 3. rundzie awansował na fotel lidera i obecnie legitymuje się przewagą w postaci 9 punktów nad kierowcą ORLEN Team.

Jednym z wielkich nieobecnych rund numer 2 i 3 był Nasser Al-Attiyah – kierowca, który już w ten weekend wystartuje w swoim domowym rajdzie broni tytułu mistrzowskiego, jednak obecnie jego strata do lidera wynosi już kolosalne 63 punkty. Al-Attiyah wygrał jednak wszystkie cztery ostatnie edycje Qatar Cross-Country Rally więc również i w ten weekend będzie należał do grona ścisłych faworytów.

Ceremonia startu została zaplanowana na jutro na godzinę 20:00 lokalnego czasu w Dosze. Zwycięzcy czwartej rundy zostaną nagrodzeni aż 60-punktowym dorobkiem, więc jeśli na najwyższym stopniu podium stanie któryś z trójki Martin Prokop, Jakub Przygoński lub Władimir Wasiliew, zostanie liderem cyklu Pucharu Świata 2018.

Tagi: PlatinumORLEN TeamKuba Przygoński

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News