Przygoński wygrywa w Dubaju!

Przygoński wygrywa w Dubaju!

Przygoński wygrywa w Dubaju!

Podaj dalej

Jakub Przygoński i Tom Colsoul zwyciężyli w drugiej rundzie Pucharu Świata w rajdach terenowych – Dubai International Baja. Polsko-belgijska para pokonała o ponad 4 minuty drugiego Władimira Wasiliewa i o ponad 5 trzeciego Yasira Seaidana.

Wspierany przez markę Platinum Expert Przygoński drogę do triumfu otworzył sobie na pierwszym etapie imprezy w Dubaju, kiedy to pozostawił wszystkich swoich przeciwników w pokonanym polu. O ile przewaga na poziomie 2 minut nad Wasiliewem, czy niemal 6 nad Seaidanem była w normalnych granicach, to już 12 minut nad Prokopem zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie. Dzisiaj Polak kontrolował swoje tempo i nie pozwolił nikomu się dogonić. Co prawda na etapie zajął 3. pozycję, jednak oznaczało to stratę zaledwie półtora minuty do zwycięskiego Khalida Al-Qassimiego. Takie wyniki mogły oznaczać tylko jedno, Polak wygrywa Dubai International Baja!

Wygrywamy Dubai International Baja 2018! Bardzo się cieszymy! Przez cały rajd jechaliśmy jako otwierająca trasę załoga! Doskonała współpraca z Tomem i mamy zwycięstwo! – mówił na gorąco Kuba Przygoński. Takie wyniki imprezy oznaczają, że Polak awansował na 3. pozycję w Pucharze Świata. Liderem wciąż jest Wasiliew, drugie miejsce zajmuje Prokop. Różnice są jednak minimalne, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy! Brawo Kuba i Tom!

Tagi: Kuba Przygoński, Platinum Expert, Dubai International Baja, Przygoński, Platinum, Orlen Team

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News