Przygoński wraca do kraju

Przygoński wraca do kraju

Przygoński wraca do kraju

Podaj dalej

Podczas 40. edycji Rajdu Dakar za kierownicą samochodu wystąpił tylko jeden Polak. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula dotarł do mety w Cordobie na rewelacyjnym 5. miejscu. To najlepszy wynik zawodnika Orlen Team w karierze.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w tegorocznej imprezie Kuba Przygoński informował, że jego celem jest przede wszystkim dojechanie do mety i poprawienie zeszłorocznego 7. miejsca. I chociaż z rajdu stopniowo wycofywali się kolejni zawodnicy, to Polak prezentował równe i mocne tempo, z każdym etapem awansując w klasyfikacji generalnej.

Kierowca wspierany przez markę Platinum wystartował w Ameryce Południowej już po raz 9. w karierze – Mam już pewne doświadczenie i uważam, że w tym roku mocno zmieniła się formuła rywalizacji. Rajd Dakar stał się w ostatnim czasie wyścigiem bardziej o przetrwanie, który jest stosunkowo trudny terenowo. Na trasie często walczymy o to, żeby dany fragment po prostu pokonać. Moim zdaniem to jednak dobry kierunek zmian. Skończyła się walka o ułamki sekund i zaczęła trudna rozgrywka – komentuje Kuba Przygoński.

Polak zameldował się na mecie w Cordobie jako 5. kierowca w stawce. To najlepszy wynik Przygońskiego w jego dotychczasowej karierze. Kierowca pilotowany przez Toma Colsoula zachował czujność do ostatniego kilometra dakarowej rywalizacji i przegrał tylko z prawdziwymi weteranami.

Ekipa ORLEN Team nie kryje radości z 5. miejsca w klasyfikacji generalnej Dakar Rally 2018 ?"Jesteśmy najmłodszą załogą w czołówce i to dobrze wróży na przyszłość" – komentuje Kuba Przygoński ?

Publié par Platinum Expert sur samedi 20 Janvier 2018

Kuba Przygoński powróci do kraju dzisiaj około godziny 17:50. Polski kierowca wyląduje na Lotnisku Chopina i poświęci kilka minut na rozmowę z kibicami oraz pozowanie do pamiątkowych zdjęć. Później Polak uda się na zasłużony wypoczynek.

Nasi wracają z Dakar Rally! 🇵🇱️ 🚗 🏍️🇵🇱️Przywitajmy ich razem na lotnisku w Warszawie po dwóch tygodniach morderczych…

Publié par ORLEN Team sur dimanche 21 Janvier 2018

Tagi: Platinum ExpertORLEN TeamKuba Przygoński

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News