Przygoński pisze historię

Kuba Przygoński swoim tegorocznym piątym miejscem w Rajdzie Dakar pisze historię polskiego sportu motorowego. Wcześniej w kategorii samochodów tylko jeden kierowca popisał się lepszym rezultatem.

Przygoński pisze historię
Podaj dalej

Najwięcej topowych wyników w Dakarze mamy w kategorii quadów, gdzie pierwsze skrzypce od ładnych paru lat gra Rafał Sonik. Krakowianin czterokrotnie stawał na podium z czego w sezonie 2015 na jego najwyższym stopniu. Statystykę dobrze uzupełnia też Łukasz Łaskawiec, który w 2011 także był na podium.

Oprócz tego jeszcze Dariusz Rodewald wpisał się na listę polskich zwycięzców aż dwukrotnie, kiedy jako mechanik pokładowy Gerarda de Rooy’a wygrywał w klasie ciężarówek.

W samochodach jeszcze jednak cały czas na zwycięstwo czekamy. Naszym najskuteczniejszym zawodnikiem w Dakrze był Krzysztof Hołowczyc. Legenda polskich rajdów w sezonie 2015 zakończyła Dakar na najniższym stopniu podium, a wcześniej Hołek dwukrotnie finiszował jako piąty – czyli dokładnie na tej samej pozycji co Kuba Przygoński podczas 40. edycji rajdu.

Nie można także zapominać o tym, że Kuba Przygoński jest także rekordzistą polskiego wyniku w klasie motocykli. W 2014 roku, w swoim przedostatnim Dakarze na dwóch kołach, zawodnik Orlen Team finiszował jako szósty.

Tagi: Platinum ExpertORLEN TeamKuba Przygoński

Przeczytaj również