Przygoński liderem przed kolejną rundą 

Aż 73 zawodników przystąpi do rozpoczynającej się w sobotę rywalizacji w 3. rundzie Pucharu Świata Cross Country – Abu Dhabi Desert Challenge. Wśród wszystkich załóg aż 40 zgłoszonych zostało w samochodach, 30 na motocyklach i 3 na quadach.

Przygoński liderem przed kolejną rundą 
Podaj dalej

Kuba Przygoński reprezentujący barwy ORLEN Teamu przystąpi do tego rajdu w roli lidera klasyfikacji generalnej sezonu 2018.

Przed nim na liście startowej ustawiony został tylko Khalid al-Qassimi i Xavier Panseri, którzy zasiądą za kierownicą Peugeota 3008 DKR.

Poza nim, Przygoński w drodze o kolejne zwycięstwo będzie musiał zmierzyć się m. in. z Wladimirem Wasiliewem, Martinem Prokopem, Yasirem Seaidanem, Yazeedem Al-Rajhim, czy Harrym Huntem, który poprowadzi starszą generację dakarowego Peugeota.

Znany z południowoamerykańskiej rywalizacji Cyril Despres tym razem zdecydował się na rywalizację za kierownicą buggy Two Wheels Drive. Co ciekawe, za kierownicą Mini John Cooper Works Buggy zasiądzie także sam szef zespołu X-raid – Sven Quandt.

Rywalizacja w Abu Dhabi Desert Challenge rozpocznie się już w najbliższą sobotę i potrwa aż do czwartku, kiedy też poznamy zwycięzców 3. rundy tegorocznego Pucharu Świata Cross Country.

Tagi: Kuba PrzygońskiORLEN TeamPlatinumMiniCross Country

 

Przeczytaj również