Przygoński gotowy do walki

Przygoński gotowy do walki

Podaj dalej

Kuba Przygoński i Tom Colsoul przystępują do rywalizacji w Dubai International Baja 2018. Zawodnicy są już na miejscu i wyrażają gotowość do walki w drugiej rundzie Pucharu Świata Cross Country.

Na początku roku załoga Orlen Team wzięła udział w wyczerpującym Rajdzie Dakar. Kuba Przygoński i Tom Colsoul zajęli doskonałe 5 miejsce po czym udali się na zasłużony odpoczynek. Trzy tygodnie temu wrócili do walki i pojawili się na trasie Baja Russia Northern Forest. Ekipa wspierana przez markę Platinum zajęła 4 miejsce w imprezie na śniegu i zapowiadała chęć poprawy tego wyniku w Dubaju.

Kuba Przygoński przed wyprawą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich spędził trochę czasu na nietypowej dla siebie nawierzchni – Uciekamy zimie. Po śnieżnej Baja Russia i lodowych testach na jeziorze Śniardwy dotarliśmy do Dubaju i w końcu będziemy ścigać się w terenie, który lubimy najbardziej – komentuje kierowca Orlen Team.

Wielki banan na ustach jak się jedzie w takich warunkach!#gokuba #lake #frozen #ice

Publié par Kuba Przygoński sur vendredi 2 mars 2018

Oprócz mroźnych klimatów w ostatnim czasie załoga wzięła udział także w testach na pustyni – Wizyta na Al Qudra pomogła nam ponownie przyzwyczaić się do piachu, wydm i wysokich temperatur. Dubai International Baja to krótkie zawody – tylko dwa odcinki specjalne, w piątek i sobotę. Oba trzeba pokonać szybko i bezbłędnie, żeby liczyć się w walce o najwyższe miejsca. Czołówka zawodników jest mocna, ale chcemy powalczyć o podium – podsumowuje Kuba Przygoński.

Polak przystąpi do rywalizacji z numerem 304 naklejonym na MINI John Cooper Works Rally. Przed nim na trasie zaprezentuje się reprezentant gospodarzy, Khalid al-Qassimi w Peugeocie 3008 DKR, Martin Prokop w Fordzie F-150 Evo oraz Władimir Wasiliew w Mini All4 Racing. Dzień Kobiet zawodnicy w Dubaju przeznaczą na oficjalną ceremonię startu na torze wyścigowym Dubai Autodrome, który w tym roku stanowi bazę rajdu. W piątek wszyscy uczestnicy zmierzą się z etapem o długości 173,69 km i w sobotę ponownie pojawią się na jego trasie.

Tagi: Kuba PrzygońskiDubai International BajaDubai AutodromeORLEN TeamPlatinum Expert 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News