Przygoński awansuje

Przygoński awansuje

Podaj dalej

Kuba Przygoński i Tom Colsoul awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy Pucharu Świata Cross Country 2018. Załoga ORLEN Team ukończyła sobotnią rywalizację w Baja Russia Northern Forest ze stratą 16 minut do lidera.

Nasser al-Attiyah i Mathieu Baumel wydają się faworytami do zwycięstwa w rosyjskiej imprezie. Chociaż wczorajszy prolog ukończyli na drugim miejscu, to podczas dwóch dzisiejszych odcinków specjalnych pokazali dużą klasę. Załoga Toyoty Hilux posiada 6 min 20 s przewagi nad fińskim duetem Tapio Lauronen i Toni Lauronen. Podium imprezy uzupełniają przedstawiciele gospodarzy – Władimir Wasiliew i Konstantin Żilcow. Rosjanie tracą do liderów 7 min i 3 sek. Tuż za medalowymi pozycjami sklasyfikowano naszych południowych sąsiadów z Czech – Martina Prokopa i Jana Tomanka (+8 min 52 s).

Kuba Przygoński

Kuba Przygoński przybliża kibicom sytuację panującą na Baja Russia Northern Forest ❄Po pierwszym sobotnim odcinku specjalnym kierowca wspierany przez markę Platinum plasuje się wspólnie z Tom Colsoul navi na 5. pozycji ✊Przed załogą ORLEN Team dzisiaj jeszcze jedna próba 💪

Publié par Platinum Expert sur samedi 17 février 2018

Po wczorajszym siódmym miejscu w prologu imprezy, Kuba Przygoński i Tom Colsoul meldowali się dzisiaj na mecie drugiego i trzeciego odcinka specjalnego kolejno na 5. i 6. pozycji. Dzięki dobrej postawie kierowca wspierany przez markę Platinum awansował w klasyfikacji generalnej na 5. miejsce. Załoga Mini John Cooper Works Rally traci po sobotniej walce 16 min 25 s do liderującego Nasser al-Attiyah.

Problemów nie uniknęli zwycięzcy wczorajszego prologu. Aron Domżała i Maciej Marton dwukrotnie dachowali i stracili dużo czasu. Naszym zawodnikom pomagli sąsiedzi z Czech, dzięki którym możliwa była dalsza jazda. Po ukończeniu trzeciego odcinka specjalnego polska załoga sklasyfikowana jest na 9. pozycji i traci do liderów 37 min 39 s. Trzecia załoga Rajdu Dakar w stawce SxS czyli Claude Fournier i Szymon Gospodarczyk ostatni dzisiejszy oes ukończyła na 13. pozycji (+46 min 8 s) i plasuje się poza pierwszą dziesiątką w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę na zawodników czekają dwa ostatnie odcinki specjalne. Ich łączna długość wyniesie ponad 230 km i już jutro poznamy pierwszych liderów Pucharu Świata Cross Country 2018. Warunki panujące w Rosji sprawiają, że Kuba Przygoński i Tom Colsoul do ostatnich kilometrów będą się liczyli w walce o końcowe podium, a pozostali Polacy z całą pewnością również powalczą o poprawienie swoich pozycji.

Tagi: Kuba PrzygońskiSzymon GospodarczykAron DomżałaPlatinum

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News