Przewodnik Rajdu Babórka

Przewodnik Rajdu Babórka

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend rozpocznie się 53. edycja Rajdu Barbórka. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem kibica.

Tor Służewiec

53-Rajd-Barborka-OS-Autodro

OS 1 Tor Służewiec (Zawodnicy)

od 8:00 do ok. 9:50

OS 1 Tor Służewiec (Legendy)

od 9:50 do ok. 10:20

OS 4 Tor Służewiec (Zawodnicy)

od 11:20 do ok. 13:10

OS 4 Tor Służewiec (Legendy)

od 13:10 do ok. 13:40

Pierwszy odcinek jest miejscem, gdzie na pewno można spotkać wszystkich zawodników, warto więc rozpocząć kibicowanie właśnie od tego odcinka. Trasa OS Tor Służewiec składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców. Odcinek ten posiada więc bardzo wiele ciekawych miejsc do oglądania.

Dojazd dla kibiców od ulicy Puławskiej, parkowanie w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od ul. Poleczki. Przy obydwu wejściach będzie można kupić bilety. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd od ul. Poleczki).

PGE Narodowy

53-Rajd-Barborka-OS-PGE-Nar

OS 2 PGE Narodowy (Zawodnicy)

od 9:00 do ok. 10:50

OS 2 PGE Narodowy (Legendy)

od 10:50 do ok. 11:20

OS 5 PGE Narodowy (Zawodnicy)

od 12:20 do ok. 14:10

OS 5 PGE Narodowy (Legendy)

od 14:10 do ok. 14:40

Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na Błoniach PGE Narodowego oraz trasy przebiegającej ulicą Siwca aż na parkingi Stadionu. Najciekawszymi fragmentami odcinka jest przejazd po śliskich płytach zakończony prawym nawrotem w rejonie Dworca PKP Stadion oraz doskonale widoczny ze znajdującej się powyżej strefy kibica rejon widowiskowych nawrotów przed metą odcinka.

Główne wejście dla kibiców znajduje się od ulicy Zamojskiego (dogodny dojazd do dworca PKP Stadion lub metrem do stacji Stadion Narodowy). Drugie wejście dla kibiców znajduje się od Ronda Waszyngtona (łatwy dojazd tramwajem lub autobusem). Samochody z wykupionym Parkingiem GOLD parkują w strefie kibica od ul. Zamojskiego. Odcinek będzie można oglądać jedynie z wyznaczonych stref kibica, brak przejść pomiędzy strefami.

OS Bemowo

53-Rajd-Barborka-OS-Tor-Slu

Serwis Autodrom Bemowo (Zawodnicy)

od 9:47 do ok. 12:07

OS 3 Autodrom Bemowo (Zawodnicy)

od 10:20 do ok. 12:10

Serwis Autodrom Bemowo (Legendy)

od 11:37 do ok. 12:37

OS 3 Autodrom Bemowo (Legendy)

od 12:10 do ok. 12:40

Serwis Autodrom Bemowo (Zawodnicy)

od 13:07 do ok. 15:20

OS 6 Bemowo (Zawodnicy)

od 13:40 do ok. 15:30

Doskonale znany wszystkim kibicom odcinek Bemowo jest sercem Rajdu Barbórka. W tym roku w nowej odsłonie. Najciekawszymi fragmentami trasy dostępnymi dla kibiców jest oczywiście słynny mostek, gdzie w tym roku zlokalizowana będzie Trybuna z miejscami siedzącymi. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Na Autodromie Bemowo zlokalizowany jest także Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt.

Tradycyjnie na OS Bemowo znajdują się dwa wejścia: główne przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich oraz dodatkowe do strefy Trybuny blisko mostka od Parkingu. Wjazd na Parking GOLD zlokalizowany od ul. Piastów Śląskich.

OS Karowa

53-Rajd-Barborka-OS-Karowa

Serwis Karowa

od 16:00 do ok. 21:00

OS Karowa Przejazdy Pokazowe

od 17:00 do ok. 18:00

OS Karowa Przejazdy Legend

os 18:00 do ok. 19:00

OS Kryterium Karowa

od 19:00 do ok. 20:30

Rozdanie Nagród Karowa

od 20:30 do ok. 20:50

Tego odcinka nikomu nie trzeba przedstawiać! Słynne Kryterium Asów na ul. Karowej jest najbardziej widowiskowym i kultowym odcinkiem na całej Barbórce. Trasa od kilku lat nie ulega zmianie, dzięki temu co roku można liczyć na nowy rekord. Start znajduje się tuż przed trybuną VIP (zawodnicy przejeżdżają specjalnie wybudowanym pod trybuną tunelem!).

Wszystkie trybuny na Karowej zlokalizowane są dookoła słynnej beczki. Trybuna VIP i Trybuna Żółta mają numerowane miejsca siedzące, natomiast umiejscowiona w Parku Kazimierzowskim Trybuna Zielona ma jedynie miejsca stojące. Z każdej trybuny widoczny będzie telebim z relacją na żywo. Na terenie strefy dla kibiców znajduje się także Park Serwisowy, dzięki temu można więc próbować zdobyć autograf ulubionego zawodnika. Warto pamiętać także, że z uwagi na dużą liczbę kibiców przejście pomiędzy strefami dla kibiców jest bardzo utrudnione. Odcinek otwarty dla kibiców jest od godziny 16:00, a już od godziny 17:00 rozpoczynają się przejazdy pokazowe!

Tegoroczną nowością dla kibiców przyjeżdżających na odcinek Karowa jest zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel) parking dla Kibiców. Ilość miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową „Parking Karowa”

 

Bilety i karnety na 53. Rajd Barbórka dostępna na:

http://www.topracingshop.pl/firm-pol-18-Rajd-Barborka.html

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News