Przerwa Citroena

Przerwa Citroena

Podaj dalej

W przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata nie weźmie udziału zespół Citroena. Francuski zespół skupi się na przygotowaniach do sezonu 2017.

fot. Citroen Racing
fot. Citroen Racing

W 2016 roku ekipa Yvesa Mattona oficjalnie będzie brała udział tylko mistrzostwach świata samochodów turystycznych WTCC, w których wystawi jedynie dwa samochody dla Jose Marii Lopeza i Yvana Mullera. W Rajdowe Mistrzostwach Świata Citroen nie będzie zaangażowany jako konstruktor.

Francuzi skupią się na budowie nowego samochodu w oparciu o przepisy obowiązujące w sezonie 2017.  – Od 2017 roku jedynym programem sportowym Citroena będzie WRC, w związku z tym przyszłoroczny sezon będzie naszym ostatnim w WTCC. Trwają rozmowy na temat kierowców, którzy testować będą nową rajdówkę – powiedział Marek Nawarecki z Citroen Racing.

W kuluarach mówi się, że głównym testerem w 2016 roku ma być Kris Meeke. Mads Ostberg prawdopodobnie opuści francuską ekipę i kojarzony jest z zespołem Malcolma Wilsona. – Rozmawiamy z Krisem, z którym nadal chcemy współpracować. Wiemy też, że dla Madsa priorytetem są starty w pełnym sezonie, czego nie możemy mu zapewnić. Wspierać nadal będziemy Stephana Lefebvre, w jakiej formie jeszcze nie wiemy – tłumaczy Nawarecki, który podkreśla również, że nie ma planów zaangażowania w rozwój nowej rajdówki Sebastiena Loeba.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News