Przebudzenie Loeba

Przebudzenie Loeba

Podaj dalej

Sebastien Loeb wygrał czwartą część kwalifikacji na World RX of Latvia i zakwalifikował się do półfinałów na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej. Straty z pierwszego dnia niemal bezbłędnie odrobił Johan Kristoffersson, który uzyskał najlepszy rezultat w czasówce.

Na trzecim miejscu po Q4 znalazł się Mattias Ekstrom, więc w pierwszej trójce mamy reprezentantów trzech różnych zespołów: Volkswagena, Peugeota i Audi.

Czołową piątkę uzupełnili Petter Solberg, który we wczorajszym drugim biegu kwalifikacyjnym urwał koło już na pierwszym okrążeniu, jednak zdołał – podobnie do swojego zespołowego partnera – odrobić straty i spokojnie awansować do finałów.

Tuż za nim sklasyfikowany został Andreas Bakkerud, który zgromadził na swoim koncie dokładnie tyle samo punktów, co szósty Toomas Heikkinen – rewelacyjny pierwszego dnia kierowca Audi S1 nie wytrzymał presji i dziś dorzucił do swojego konta odpowiednio 37 i 32 punkty, co nie wystarczyło do utrzymania pozycji lidera.

Do najszybszej dziesiątki zakwalifikowali się również Timmy Hansen, Kevin Hansen, wspierany przez lokalną publiczność Reinis Nitiss oraz Nico Muller.

Z dalszą rywalizacją musiał pożegnać się Ken Block, który choć wygrał swój czwarty bieg kwalifikacyjny, nie zdołał zgromadzić na swoim koncie wystarczającej liczby punktów – do dziesiątego Mullera zabrakło mu równo 15 oczek.

Do półfinałów nie dostał się również Janis Baumanis, który po wczorajszym Q2 i zwycięstwie z Niclasem Gronholmem i Timurem Timerzyanovem otrzymał gromkie brawa od licznie zgromadzonej łotewskiej publiczności.

Start biegów półfinałowych i finałowych zaplanowano na godzinę 14:00 polskiego czasu.

Tagi: LatviaRX, Ryga, rallycross, WorldRX, Ford, Audi, Volkswagen, Loeb, Kristoffersson, Bakkerud, Block

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News